Producenci
Produkt dnia

Amplituner kina domowego 11.2 - Anthem MRX 1120 (MRX1120)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 12 999,00 zł 12999.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Anthem
Kod produktu: 1D8E-58787

Opis

Najważniejsze cechy:
• znakomity, najwyższej jakości wzmacniacz
• czytelny, intuicyjny wyświetlacz
• bananowe terminale głośnikowe klasy Premium
• 2 anteny sieci bezprzewodowej
• system korekcji akustyki pomieszczenia Anthem ARC™
• przesyłanie sygnału dzięki DTS Play-Fi® lokalnie i bezprzewodowo
• zapierająca dech w piersiach moc
• Advanced Load Monitoring (ALM)
• tuner radiowy FM
• aplikacja zdalnej kontroli dla iOS (Apple) i Android
• dekodowanie Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
• wspiera najnowsze opcje połączeń (w tym bezprzewodowe)
• najwyższej klasy i mocy wewnętrzne komponenty
• estetyczne anodyzowane szczotkowane aluminium
• podświetlane przyciski pilota

Zapierająca dech w piersiach moc
Doświadcz zapierającej dech w piersiach mocy, jakości i wielokanałowej elastyczności dostępnej w amplitunerach Anthem MRX trzeciej generacji. Nagradzane wielokanałowe amplitunery Anthem serii MRX klasy high-end są znane na całym świecie ze swojej świetnej jakości dźwięku oraz wydajnemu zarządzaniu mocą, jak również z elastyczności integracji w systemach rozrywki domowej. Seria MRX jest napakowana ekskluzywnymi innowacjami audio takimi jak System Korekcji Akustyki Pomieszczenia (Anthem ARC), system Advanced Load Monitoring (ALM), bezpośrednie wyjście 4K z szybkim przełączaniem HDMI i wiele innych.

Dlaczego wybrać amplituner AV MRX?
Ponieważ jest wszystkim czego potrzebujesz, aby wysterować wielokanałowy system kina domowego lub muzyczny przy pomocy tego jednego urządzenia. Pozwala to na oszczędzenie miejsca i kosztów w alternatywie do budowania całego systemu z pojedynczych komponentów (przedwzmacniacza, procesora, wzmacniacza). Aby zapewnić sprawne i właściwe połączenie kolumn głośnikowych, amplitunery MRX najnowszej generacji oferują terminale głośnikowe oznaczone kolorami dla każdej ze specyficznych par głośników.

“Spośród wielu systemów korekcji, które testowałem, ARC obecnie wyróżnia się jako najlepszy"
- według magazynu: Secrets of Home Theater & High Fidelity Nawet jeśli najlepsze zestawy głośnikowe zostaną perfekcyjne ustawione, pomieszczenie może mieć ogromny wpływ na jakość dźwięku. Wymiary pokoju, martwe punkty, łuki, a nawet meble mogą zmienić pomieszczenie odsłuchowe w “dodatkowy instrument” wprowadzający niechciane koloryzacje i rezonanse.

Co to jest ARC?
Mówiąc krótko, System Korekcji Akustyki Pomieszczenia ARC szybko „koryguje” niepożądane efekty, jakie wywołują powierzchnie pomieszczenia takie jak ściany, podłogi i sufity na dźwięk, który wydobywa się z kolumny głośnikowej. Usunięcie tych efektów pozwala urządzeniom audio osiągnąć bardzo naturalny dźwięk w każdym pomieszczeniu, zbliżony do standardów laboratoryjnych. Wgłębiając się w techniczne aspekty, ARC to opatentowane oprogramowanie cyfrowego przetwarzania sygnału, które współpracuje z specjalnie zaprojektowanym mikrofonem kalibracyjnym i Twoim komputerem PC, aby szybko i łatwo zoptymalizować audio dla Twojej unikalnej przestrzeni odsłuchowej. Nasi inżynierowie stworzyli system ARC podczas badań nad tym w jaki sposób powielić laboratoryjne standardy odtwarzania audio w nielaboratoryjnych warunkach. Te przełomowe badania były wykonywane w współpracy z Kanadyjskim Narodowym Instytutem Badań, który jest organizacją rządową badań i technologii. Nasi inżynierowie zdali sobie sprawę, że odsłuchowe wrażenia prawdziwego świata mają mało wspólnego z kontrolowanym środowiskiem laboratoriów audio. W związku z tym dźwięk nawet najlepszych zestawów głośnikowych jest wypaczany przez anomalie pomieszczenia jak na przykład umeblowanie. Te przeszkody powodują fale stojące, rezonanse i odbicia, które mogą koloryzować dźwięk, który słyszysz. Wyobraź sobie fale dźwiękowe płynące z Twoich głośników jako kręgi na powierzchni wody. To pozwoli Ci łatwo zrozumieć jak kręgi dźwięku odbijają się od każdej przeszkody, którą napotkają. Od razu zrozumiesz jakie korzyści przynosi zniwelowanie tych przeszkód. ARC cyfrowo porównuje akustyczną sygnaturę pomieszczenia z standardami laboratoryjnymi. System dokonuje pomiaru pasma każdego z głośników w relacji do miejsca odsłuchu. Potem używa zaawansowanych algorytmów w celu eliminacji negatywnych efektów przeszkód w pomieszczeniu, regulując pasmo i korygując efekty fazy. Wtedy ARC „usuwa” przeszkody, pozostawiając parametry, które są zgodne z standardami laboratoryjnymi.

Jak pracuje ARC?
Zestaw ARC jest bardzo prosty w użyciu i wymaga zaledwie kilku prostych kroków, które dostosują Twoje głośniki do unikalnej przestrzeni odsłuchowej. Każdy komponent ARC-ready jest dostarczany z kompletnym zestawem ARC, który się składa z oprogramowania i pliku kalibrującego (dostępne na stronie internetowej producenta), mikrofonu, profesjonalnego statywu i wysokiej jakość złączy. Wymagany jest komputer z systemem Windows® z czytnikiem płyt CD. Podłącz mikrofon kalibracyjny do swojego komputera i do urządzenia ARC-ready. Umieść mikrofon w każdym miejscu odsłuchu w swoim pomieszczeniu (minimum pięć, maksimum dziesięć pozycji) aby pozwolić ARC pobrać próbkę dźwięku z każdej lokalizacji. Opatentowane oprogramowanie ARC mierzy różnice pomiędzy idealnym laboratoryjnym standardem pasma głośnika a ich realną wydajnością w Twoim pokoju. Następnie jego wyrafinowany układ DSP dokonuje precyzyjnej korekcji pasma i kreuje właściwe krzywe zwrotnicy powodując, że jakość Twoich głośników w Twoim pomieszczeniu będzie spełniać prawie idealne standardy laboratoryjne! Teraz będziesz słyszeć dokładnie to co nasi inżynierowie chcieli żebyś słyszał: czysty, naturalny, transparentny dźwięk, niezależnie od tego jakie wyzwania napotka on w Twoim pokoju odsłuchowym!

Nielimitowana muzyka, wygoda dzięki kontroli przez aplikacje mobilne, łączność bezprzewodowa
Każdy chce mieć dostęp do swojej cyfrowej biblioteki audio w całym domu. Urządzenia Anthem z technologią DTS Play-FI® są perfekcyjnym, wysoce-wydajnym środkiem jej dostarczania. Anthem w pełni wykorzystuje zalety „lepszej jakości niż CD” dostarczanej przez technologię przesyłania muzyki DTS Play-Fi®. DTS Play-Fi® wspiera wiele formatów plików wysokiej jakości i rozdzielczości i jest kontrolowany bezpośrednio z Twojego inteligentnego urządzenia lub komputera niezależnie od systemu operacyjnego, który używasz. Dzięki „otwartemu ekosystemowy” tej technologii przesyłanie muzyki po całym domu i dodawanie nowych urządzeń „z ręki” jest bardzo proste. Cała rodzina może teraz mieć dostęp do personalnych bibliotek cyfrowego audio z każdego miejsca Twojego domu, poprzez zwykły dotyk ekranu. Wykorzystaj nieskończone możliwości muzyki w Internetowych serwisach muzycznych. Przesyłaj z dowolnego urządzenia, telefonu Android czy iOS lub z komputera PC, korzystaj z szerokiego wachlarza opcji na dzisiaj i na jutro.

Niech Twoje filmy zatętnią życiem dzięki głębi dźwięku!
Dolby Atmos® to rewolucyjna technologia audio, która przeniesie Cię w świat niezwykłych doznań dźwiękowych. Dźwięk dostarczany jest z wszystkich kierunków, w tym również od góry, aby wypełnić pomieszczenie brzmieniem o niesamowitej czystości, bogactwie barwy, szczegółowości i głębi. Specyficzne dźwięki ludzi, muzyki i rzeczy poruszają się wokoło nas w wielowymiarowej przestrzeni, więc czujesz się jakbyś był w centrum akcji. Artyści mają niesamowite, nowe możliwości aby opowiedzieć swoje historie, zaakcentować swoją grę lub odgrywać muzykę aby osiągnąć najlepszy wyrazisty efekt.

Jak pracuje Dolby Atmos®?
Dolby Atmos® jest pierwszym systemem kina domowego, który nie bazuje na kanałach lecz obiektach audio. Co to jest obiekt audio? Każdy dźwięk słyszalny na scenie filmowej – krzyczące dziecko, odlatujący helikopter, odgłos klaksonu auta – jest obiektem audio. Twórcy filmów wykorzystując Dolby Atmos mogę zadecydować dokładnie skąd te dźwięki pochodzą i precyzyjnie określić gdzie poruszają się jak scena się rozwija. Myśląc o dźwięku w ten sposób eliminuje się wiele ograniczeń audio, które bazuje na kanałach. W tym ostatnim systemie, twórcy filmów muszą myśleć o ustawieniu głośników: Czy ten dźwięk powinien pojawić się w lewych tylnych głośnikach surround czy w lewych bocznych? Z Dolby Atmos, muszą tylko myśleć o filmie: Dokąd to krzycące dziecko pobiegnie? Jak helikopter będzie się poruszał w górze po starcie? System Dolby Atmos, niezależnie od tego czy jesteś w prawdziwym kinie czy w kinie domowym, posiada inteligencję, aby określić jakie głośniki użyć w celu precyzyjnego odtworzenia ruchu dziecka w taki sposób w jaki zamierzali reżyserowie. Mogą teraz precyzyjnie umieszczać i poruszać dźwiękami jako niezależnymi obiektami w wielowymiarowej przestrzeni, włączając w to przestrzeń na głową, tak, że całość brzmi naturalnie i realnie. Dolby Atmos pomaga zbudować opowieść dźwiękową, która będzie perfekcyjnie dopasowana do tego co dzieje się na ekranie.

DTS:X Ready (Przygotowany do DTS:X)
DTS:X jest kodekiem audio następnej generacji od DTS opartym na obiektach audio w celu osiągnięcia nowych doświadczeń audio. DTS:X umieszcza dźwięki tam, gdzie wydają się one być naturalne w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio kiedykolwiek dostępne. Wolny od restrykcji kanałów dźwięk może być umieszczany i poruszany dowolnie w przestrzeni. Ponieważ DTS:X nie wymaga specyficznego ustawienia głośników, możesz zaaranżować swój system domowy jak tylko sobie życzysz. Z DTS:X to Ty kontrolujesz Twoje doznania dźwiękowe. DTS:X będzie odtwarzał wszystkie formaty DTS włączając w to DTS Digital Surround i DTS-HD Master Audio. Strumienie DTS:X jest wstecznie kompatybilny ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w DTS i Twój sprzęt będzie zawsze brzmieć świetnie.

Audio oparte na obiektach
Obiekt audio jest kombinacją fali audio, gdzie przechowywane są dźwięki i metadane, która reprezentuje lokalizację przestrzenną, w której obiekt powinien być słyszany. Obiekty audio uwalniają materiał od określonych układów głośników dla optymalnego odsłuchu. Oznacza to, że sam materiał DTS:X będzie świetnie brzmieć niezależnie od tego czy jest generowany na systemie stereo czy na pełno wymiarowym systemie dźwięku dookólnego. DTS:X umieszcza dźwięki w naturalnym dla nich miejscu w przestrzeni, kreując najbardziej żywe, wielowymiarowe doświadczenie audio jakie w życiu słyszałeś. Bądź gotowy – to wciągający i najwyższy poziom realizmu, który czyni horrory jeszcze straszniejszymi, komedie bardziej śmiesznymi, a sceny pościgów samochodowych bardziej realnymi.

Interaktywny
Ty kontrolujesz swoje doświadczenia muzyczne. Ten trudno słyszalny dialog w filmie może być teraz poprawiony jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – wyodrębnij go z dźwięków otoczenia kiedy tylko zechcesz, osiągnij jeszcze bardziej osobiste doznania. Twoja kolekcja filmów dostanie nowe życie! Bądź pewny, że nasz katalog nagradzanych ścieżek filmowych DTS-HD Master Audio jest najlepiej słyszalny z DTS:X. Podnieś swoje ulubione płyty Blu-ray, DVD lub cyfrowe do nowego wymiaru. Sprawiliśmy, że dźwięki się poruszają, zatem Twoje głośniki nie muszą. Ponieważ DTS:X nie wymaga ani specyficznego układu głośników, możesz dowolnie ustawić swój system kina domowego.

Advanced Loading Monitoring (ALM)
Układ ALM chroni czułe komponenty wyjściowe urządzeń poprzez stałe monitorowanie temperatury, napięcia i prądu, aby zapewnić optymalną i długotrwałą wydajność i jakość. ALM jest całkowicie nieinwazyjny – nie znajduje się w torze sygnału i włącza się wyłącznie w ekstremalnych sytuacjach, aby chronić wzmacniacz przed uszkodzeniami poprzez utrzymywanie bezpiecznego poziomu pracy wszystkich komponentów wyjściowych.

Dane techniczne

Producent Anthem
Model MRX 1120 (MRX1120)
Typ 11.2-kanałowy amplituner A/V z korekcją akustyki pomieszczenia ARC
Ethernet Tak, lokalnie DTS Play-Fi
Łączność bezprzewodowa DTS Play-Fi; Wi-Fi
Złącza wejściowe analogowe 5 x stereo RCA
Złącza wyjściowe analogowe 13 x RCA dla 11.2 kanałów; 2 x stereo RCA; 1 x Słuchawkowe 1/4"
Tryby Tryby odsłuchu AnthemLogic; Dolby Surround; DTS Neo:6; Wszystkie kanały
Pasmo przenoszenia 10Hz - 31kHz (+0, -0.25dB); 10Hz - 48kHz (+0, -0.25dB) Analog Direct
Ilość kanałów 11.2 przedwzmacniacz; 11 wzmacnianych
Wymiary (W x S x G) 16.5 x 43.9 x 37.5 cm; Wersja rack (W): 4U
Inne MHL dla HDMI, HDCP 2.2, HDMI 2.0a; Wyświetlanie na ekranie UHD 4K 50/60; 4:4:4 Chroma próbkowanie dla 4K60 (18.2 Gbps); BT.2020 Color; CEC i Kanał zwrotny audio; Trigger: 1 x wejście, 1 x wyjście; Zestaw do szary rack (opcja); Toroidalny zasilacz; Advance
Moc wyjściowa Moc ciągła na kanał (1% THD); 140W, kanały 1-5, dwa przy 8ohm; 170W, kanały 1-5, dwa przy 6ohm; 60W, pozostałe kanały, dwa przy 8ohm; 75W, pozostałe kanały, dwa przy 6ohm
Radio internetowe Tak, Spotify connect, TIDAL i inne...
Zużycie energii 570W
Formaty dźwięku Dolby Atmos; Dolby TrueHD; DTS-HD Master Audio; DTS:X Ready
Aplikacje do sterowania Android, iOS, Windows
Złącza wejściowe cyfrowe 8 x HDMI (w tym 1 przedni panel); 2 x Koaksjalne; 3 x Optyczne; Koncentr./optyczne 24bit/192kHz
Złącza wyjściowe cyfrowe 2 x HDMI; 1 x Optyczne (bezpośrednio z wejść koncentr./optycznych)
Funkcje / Wyposażenie 3D; System korekcji akustyki ARC; Tuner AM/FM; DSP Quad-Core 32-bit; Przedwzmacniacz słuchawkowy; Dolby Volume; Przetworniki wyjście DAC 32bit/768kHz; 32bit konwersja źródeł cyfrowych i analogowych; 2 dodatkowe strefy
Waga 14.5 kg / szt.
Gwarancja 2 lata

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl