Kolumna centralna - Quadral Aurum BASE 9 Piano Black

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 5 999,00 zł 5999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Quadral
Kod produktu: 0C1B-2439C

Opis

Najważniejsze cechy:

  • obudowy kolumn głośnikowych AURUM 9 nigdy dotąd nie były tak skomplikowane, wewnątrz odnajdziemy masywne klamry i izolowane ściany, komory średniotonowe o klinowym kształcie zapewniają wyraźne zmniejszenie fal stojących pojawiąjących się w tak wysokiej obudowie
  • wyprofilowane ścianki obudowy wpływają korzystnie na charakterystykę kierunkową kolumn głośnikowych
  • design odgrywa w naszych konstrukcjach najważniejsza rolę
  • dostępne jest wykończenie lakierem na wysoki połysk w dowolnym kolorze, bądź fornirem naturalnym poddanym olejowaniu co zachowuje jego piękny wygląd i konserwuje na lata

Wstęgowy głośnik wysokotonowy: quSENSE – serce AURUM 9
W porównaniu z konwencjonalnym głośnikiem wstęgowym, quSENCE firmy Quadral wykorzystuje krótszą ale znacznie szerszą wstęgę co powoduje, że powierzchnia pracującej membrany jest większa i ma większą sprężystość. Rezultat jest imponujący: bardzo niskie zniekształcenia, zachowane bardzo dobre promieniowanie pionowe, które jest jak najbardziej pożądane, ale trudne do osiągnięcia w przypadku głośników wstęgowych. Dodatkowo uzyskujemy dźwięk bezkonkurencyjnie szczegółowy i pełen mikroelementów o ogromnej wyrazistości. Front głośnika Quadral quSENCE (aluminium 5mm) został tak skonstruowany, by był on jak najbliżej głośników średniotonowych, czego rezultatem jest uzyskanie wyraźnego centrum akustycznego i zapewnienie niezapomnianych wrażeń ze słuchania. Grubość wstęgi to zaledwie 8-10µm.

Niskotonowe i średniotonowe: ALTIMA® – stop aluminium, tytanu i magnezu
Quadral przeprojektował wszystkie głośniki niskotonowe i średniotonowe wykorzystujące opatentowane membrany ALTIMA®. W najnowszych produktach zmieniono, po symulacjach komputerowych kształt membran. Są one jednorodne i nie mają już doklejanych zaślepek przeciwpyłowych. Poprawiono znacznie tłumienie rezonansów pojawiających się wewnątrz membran i poszerzono zakres pracy głośników niskotonowych jako sztywnych tłoków. Udało się zminimalizować zniekształcenia przy zachowaniu charakterystycznych cech jak: ekstremalna dynamika, prędkość i szczegółowość.

Przetworniki
Kosz nowych przetworników wykonany jest z odlewu aluminiowego i zaprojektowany tak, by zminimalizować wszelkie zakłócenia wywoływane przepływającym powietrzem. Za dobrą efektywność całości odpowiedzialne są: silne zawieszenia membrany, długa cewka i potężny układ magnetyczny.

Wygląd
Jego dyskretny wygląd jest zwodniczy. W niewielkiej obudowie zamknięto możliwość bardzo intensywnego wykorzystanie dostarczanej mocy. Konstrukcja wykorzystująca dwa przetworniki z membranami ALTIMA® i wstęgowy głośnik quSENSE zapewnia pełną integrację i homogeniczność brzmienia. Dialogi są odtwarzane pięknie i w pełni naturalnie, a muzyka koncertowa dostarczana widzom z wysoką dynamiką i przejrzystością. AURUM BASE 9 wspaniale koresponduje z monitorowymi głośnikami SEDAN 9 i GALAN 9, ale może współpracować także z innymi kolumnami serii.

Dane techniczne

Producent Quadral
Model Aurum BASE 9
Szerokość 460 mm
Obudowa zamknięta
Moc szczytowa 250 W
Waga 11,00 kg
Impedancja 4 Ω
Głębokość 260 mm
Moc ciągła (RMS) / Chwilowa 150 W
Pasmo przenoszenia 33-65000 Hz
Głośnik wysokotonowy quSENCE® – wstęga aluminiowa
Wysokość 160 mm
Gwarancja 2 lata
Głośnik średniotonowy 155 mm Ø quadral ALTIMA®
Głośnik niskotonowy 155 mm Ø quadral ALTIMA®
Kolor black piano, white piano, walnut

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium