Producenci

Przetwornik cyfrowo-analogowy DAC - Chord Qutest

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 6 990,00 zł 6990.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Chord
Kod produktu: 64CD-3617F

Opis

Qutest to w prostej linii rozwinięcie najbardziej przystępnego cenowo DACa Chord Electronics, 2Qute. Został skonstruowany w taki sposób, aby wyjątkowe rozwiązania technologiczne tej angielskiej firmy mogły być zastosowane w jak największej ilości urządzeń, które podłączyć można używając izolowanego gniazda USB-B, wejścia optycznego lub podwójnego koaksjalnego. Qutest włączony w nawet już starzejący się system audio doskonale zmodernizuje jego brzmienie. Na tylnym panelu znajdują się analogowe wyjścia RCA służące do połączeń ze wzmacniaczami zintegrowanymi, przedwzmacniaczami i wzmacniaczami słuchawkowymi, a także wejścia cyfrowe wysokiej rozdzielczości (do 768 kHz dual-data), pozwalające na połączenie z komponentami Chord Electronics (np. transportem CD BLU MKII).

Możliwość przesyłania danych o bardzo wysokiej rozdzielczości
Qutest został zaprojektowany do użycia w domowym systemie audio, jako stacjonarny DAC. Konstrukcja zasilana jest za pomocą gniazda 5 V Micro USB. Qutest oferuje wsparcie dla plików aż do 32-bit/768 kHz PCM oraz DSD 512 dostarczanych przez galwanizowane wejście USB-B, 24-bit/384 kHz PCM i DSD 128 przesyłanych przez wejście koaksjalne (BNC) oraz 24-bit/192 kHz przy użyciu wejścia optycznego TOSLink.

Qutest wyposażony jest w gniazdo USB klasy 2, które zostało zaizolowane w procesie galwanizacji. Osiągnięto to przy użyciu całkowicie nowej techniki, w rezultacie możliwe jest przesyłanie danych o bardzo wysokiej rozdzielczości, aż do 768 kHz. Samo wejście nie wymaga użycia sterowników w przypadku połączeń z urządzeniami działającymi na systemach iOS oraz Android, system Windows poprosi nas o zainstalowanie sterowników.

Obudowa z aluminium najwyższej jakości
Obudowa Qutest jest całkowicie nowym projektem. Ma zdecydowanie większą masę niż poprzednik i została wyprodukowana w procesie obróbki mechanicznej z aluminium o najwyższej jakości. Płytka PCB spoczywa w zagłębieniu wyżłobionym w obudowie, co zapewnia obwodom zdecydowanie większą, niż w poprzednich konstrukcjach, ochronę i izolację przed zewnętrznymi wibracjami.

Nowa, zaprojektowana przez właściciela firmy, Johna Franksa, obudowa została wyposażona w charakterystyczne dla Chord Electronics powiększające "okienko", dające wgląd we wnętrze urządzenia. Do kontroli ponownie używa się sferycznych przycisków, które za pomocą koloru informują o wybranym filtrze i częstotliwości próbkowania, a których jasność można ustawić wedle indywidualnego upodobania. Nową cechą jest możliwość wyboru napięcia wyjściowego (1, 2 lub 3 V RMS).

Najnowsze technologie
W Qutest zostały zaimplementowane najnowsze technologie FPGA i WTA (Watts Transient Aligned), dzięki czemu urządzenie ma jeszcze większy wpływ na polepszenie dźwięku, niż jego poprzednik, 2Qute. W Qutest idealnie dobrano wzmocnienia, a redukcja szumów, zakres dynamiki i długość taktowania, techniczny wskaźnik zaawansowania filtra interpolacji praktycznie podwoiły się w stosunku do poprzednika.

Szerokie spektrum modyfikacji brzmienia
Czterozakresowy filtr, obsługiwany z dedykowanego, sferycznego przycisku, oferuje szerokie spektrum dostępnych modyfikacji brzmienia - od ciepłego i miękkiego, po zimne i krystaliczne.

Dane techniczne

Producent Chord
Model Qutest
Typ Przetwornik DAC
Obudowa Solidna, aluminiowa
Impedancja wyjściowa 0.025 Ohm
Wyjścia 2xRCA liniowe 1x,
Procesor Chord Electronics custom coded Xilinx Artix 7 (XC7A15T) FPGA
THD <0.0001
Separacja kanałów 138dB
Głębokość 7.2cm
Wejścia USB DAC, optyczne 1x, koaksjalne x2 (BNC)
Inne Wsparcie PCM: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4kHz, 192kHz, 358.8kHz, 384kHz, 717.6kHz, 768kHz
Gwarancja 2 lata
Szerokość 16cm
Pasmo przenoszenia 20 - 20.000Hz
Waga 770g
Czułość wejść 1.2V lub 3V (do wyboru)
Filtry cyfrowe Czterozakresowy filtr modyfikujący brzmienie
Wysokość 4.1cm
USB Port USB izolowany galwanicznie

Opinie o produkcie (1)

22 lipca 2020

To jak poprawia scene ten dać to obled...... trzeba się przyzwyczaić do tych przyciskow, ale ogólnie dzwiek wszystko wynagradza....

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium