Słuchawki dokanałowe - Final Audio E3000

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 245,00 zł 245.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Final Audio
Kod produktu: 7BA2-81472

Opis

Projekt dźwiękowy tych słuchawek opiera się na zagadanieniach z dziedzin zarówno psychologii jak i inżynierii dźwięku. Cechy charakterystyczne to wysoka jakość brzmienia wyrażająca się w szczegółach, neutralność i ogromna muzykalność.

Filozofia dźwięku tych słuchawek opiera się na wynikach badań z obszaru psychologii oraz na najnowszych osiągnięciach z dziedziny inżynierii dźwięku. W projekcie zrezygnowyno ze standardowego dostrajania słuchawek, polegającego na wyeksponowyniu pewnej części pasma wysokich tonów, ponieważ powoduje to zagłuszenia i w efekcie nieuchwytność pozostałach aspektów dźwiękowych. Postanowiono zastosować wysoką rozdzielczość oraz wprowadzić szeroką scenę muzyczną. W efekcie uzyskano ogromną harmonię pomiędzy niskimi i wysokimi tonami oraz poczucie rozpościerania się muzyki jak w hali koncertowej.

Słuchawki E3000 to neutralność brzmienia, to słuchawki, które nie tylko robią wrażenie przy pierwszym zetknięciu lecz nabierają walorów wraz z użytkowaniem.

Oryginalny mechanizm wahadłowych gumek

Konstrukcja obudowy pozwala na swobodny ruch gumek w lewo lub prawo, dzięki czemu wyjątkowo łatwo i precyzyjnie o idealne ułożenie słuchawek w kanale usznym.

Przetwornik o małej średnicy 6,4mm
Podczas konstruowania przetwornika do słuchawek E3000 położono nacisk na jakość części z jakich jest zbudowany oraz precyzję wykonania. Skonstruowano mały przetwornik o średnicy 6,4mm, który w tym przedziale cenowym może poszczycić się najwyższą jakością.

Obudowa wykonana z twardej stali nierdzewnej
Obudowa wycięta jest ze stali nierdzewnej i wypolerowana na wysoki połysk. Tworzy solidną ochronę dla przetwornika oraz ma duży wpływ na jakość dźwięku uspakajając zbędne rezonanse. Stal pogłębia jakość brzmienia a cała obudowa jest przyjemna w dotyku i wyróżnia się prostotą budowy.

Obudowa prezentuje wysokie standardy wykonania, które doceni zaawansowany słuchacz.

Siateczka ze stali nierdzewnej umieszczona z tyłu obudowy

Z tyłu obudowy znajduje się siateczka ze stali nierdzewnej, która ma za zadanie wspomagać i rozszerzyć parametry pasma niskich tonów. Aby zapobiec wydobywaniu się dźwięków przez siateczkę, po stronie wewnętrznej umieszczono filtr. Dodatkowo siateczka ma podwójną strukturę.

Oryginalne gumki w 5 wielkościach do wyboru

Do produkcji gumek użyto silikonu o zróżnicowanej twardości. Silikon ma inną strukturę w miejscu, gdzie styka się zkanałem usznym i inną tam, gdzie styka się bezpośrednio z uchem.

Miejsce, które dotyka kanału usznego jest zbudowane z silikonu twardego. Przy produkcji zastosowano technikę żłobkowania dzięki czemu materiał jest twardy i równocześnie giętki.

Natomiast miejsce, które styka się bezpośrednio z uchem wyprodukowano z silikonu miękkiego.

Dzięki tym podziałom strukturalnym słuchawki komfortowo leżą w uszach oraz spełniają funkcję izolacji dźwiękowej.

Nakładki eliminujące efekt mikrofonowy

Podobnie jak w serii F zaprezentowano nowatorskie podejście do konstrukcji nakładek (prowadnic). Niewielkich rozmiarów nakładki pasują do każdego ucha. Są skonstuowane bez użycia metalu czy żywicy. Delikatne i cieniutkie nie stwarzają dyskomfortupodczas noszenia.

Efekt mikrofonowy, który powstaje podczas pocierania przewodu o ubrania jest wyraźnie zredukowany.

Przewód zapobiegający efektowi mikrofonowemu
Mając na uwadze powstawanie efektu mikrofonowego do budowy przewodu użyto materiału giętkiego i miękkiego. Przewód wyjątkowo miękko się układa, możemy go dowolnie wyginać i świetnie dopasowuje się do nakładek.

Wygrzewanie słuchawek
Wygrzewanie słuchawek to zmiany zauważalne w brzmieniu słuchawek po pewnym czasie od rozpoczęcia użytkowania. Przyczyna tego fenomenu nie jest do końca wytłumaczona. Dźwięk w słuchawkach wydobywa się z przetwornika dzięki wibracjom bardzo sienkiej membrany skonstruowanej przy użyciu gorąca. Uważa się, że "stres" związany z użyciem kleju oraz gorąca a także nadawania kształtu się uspakaja i wtedy następuje swobodniejszy przepływ mikrosygnałów.

W tych słuchawkach użyto przetwornika o bardzo małej średnicy, dlatego zaobserwowanie procesu wygrzewania, będzie wymagało trochę więcej czasu. Zazwyczaj potrzeba około 150-200 godzin aby zwiększyła się ilość detali brzmieniowych oraz aby ukazała nam się jakość brzmienia pierwotnie zaprojektowana.

Sposób zakładania
Tak jak pokazano na garfie dotyczącym wahadłowego ruchu gumek, słuchawki możemy umieścić swobodnie w uszach pod takim kątem jaki wydaje nam się komfortowy. Po sprawdzeniu, która słuchawka jest lewa a która prawa chwytamy słuchawki i lekko wkręcamy je do uszu. W zależności od pozycji różnica dźwięku będzie zauważalna. Tak więc słuchawki należy układać w uszach już po włączeniu muzyki próbując odnaleźć najlepszy kąt ułożenia. Jeśli już raz znajdziemy najlepszą pozycję, za każdym następnym razem już łatwiej będziemy mogli ją odnaleźć.

Produkt objęty 2-letnią gwarancją.

Dane techniczne

Producent Final Audio
Model E3000
Typ dokanałowe
Impedancja 16 Ω
Przetworniki pojedynczy przetwornik dynamiczny.
Czułość 100 db/mW
Długość przewodu 1.2 m
Obudowa stalowa
Waga 14 g
Gwarancja 2 lata

Opinie o produkcie (0)

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium