Producenci

Wzmacniacz zintegrowany stereo - Rose RA180 (RA-180)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29 990,00 zł 29990.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Rose
Kod produktu: 5F52-593AA

Opis

Najważniejsze cechy:
• Zastosowanie nowego materiału GaN (azotek galu) znacząco poprawiło liniowość dźwięku
• Obsługa Bi-Amping poprzez zastosowanie 4 niezależnych modułów wzmacniacza
• Obsługa zakresu tonów ultrawysokich do 100 kHz
• Zaprojektowana końcówka o wysokiej mocy 800 W
• Wbudowany przedwzmacniacz PHONO (MM, MC)

Nowoczesna i bardzo stylowa propozycja
Rose HiFi RA180 to nowoczesna i bardzo stylowa propozycja od producenta z Południowej Korei. RA180 obsługuje sygnał stereo i i zapewnia dwa moduły wzmocnienia dla każdego kanału, lewego i prawego. Jeden moduł wzmacniacza dostarcza 200 W (4 Ω, 8 Ω), aby wyprowadzić 400 W (2x200W Bi-Amping) na kanał. W tym wzmacniaczu zintegrowanym zastosowano nowy materiał GaN (azotek galu), który znacząco poprawił liniowość dźwięku.

Wzmacniacz klasy AD nowej generacji z azotkiem galu FET
Jeśli chodzi o konstrukcję wzmacniacza mocy, klasa D jest teoretycznie topologią, która zapewnia całkowicie liniową moc wyjściową przy 0% zniekształceń i 100% sprawności energetycznej. Aby osiągnąć idealną teorię projektowania klasy D, należy zapewnić szybkość i dokładność operacji przełączania. Aby to osiągnąć, RA180 wdrożył doskonale liniową moc wyjściową, stosując tranzystor FET z azotku galu zamiast krzemu. Pozwoliło to radykalnie poprawić Dead Time, który wpływa na szybkość i dokładność przełączania, do mniej niż 1/10. Idealne wyjście liniowe wykracza poza istniejące ograniczenia klasy D i tworzy naturalny dźwięk jak wzmacniacze klasy AB.

Cztery nowe moduły wzmacniaczy mono
RA180 obsługuje sygnał stereo, końcówka mocy wzmacniacza potrafi wyprowadzić 400 W na każdy kanał stereo lub 4 x 200W przy 4/8 Ω. Tryb BTL daje możliwość konfiguracji 2 kanałów o łącznej mocy 400 W + 400 W. Dwie niezależne końcówki mocy na kanał pozwalają na podłączenie bi-amping, aby wysterować odpowiednio wysokie, średnie i niskie częstotliwości, redukując efekt sprzężenia zwrotnego, generowanego przez głośnik w celu uzyskania bardziej naturalnego dźwięku.

Przedwzmacniacz gramofonowy ze zmiennym EQ
Rose RA180 obsługuje wkładki MM i MC, które łatwo wybierzemy przy pomocy przełącznika. Posiada niskopasmową funkcję BASSTURNOVER i wysokopasmową funkcję ROLL OFF, która zapewnia wysokiej jakości dźwięk.

Aktywny CROSSOVER dla wyjścia H/F
RA180 obsługuje wyjście głośnikowe H/F i ma aktywną regulację zwrotnicy, która ustawia ustawia parametry wyjścia wysokiej częstotliwości podczas korzystania z super tweetera. Super Twitter uzupełnia najwyższe rejestry wysokich tonów i dodaje szczegóły do harmonii całego zakresu dźwięku. Poczuj potencjał nagranych źródeł dźwięku, dodając super tweeter do swojego systemu audio.

Kontrola basów, tonów wysokich, balansu
Bazowa charakterystyka barwy dźwięku ustawiona jest na FLAT, a RA180 pozwala na dodatkową regulację tonów w zakresie +/- 15 dB dla tonów niskich (100 Hz) i wysokich (10 KHz). Obwód regulacji tonu jest wyposażony w aktywny korektor o wysokiej wierności (typ OP-AMP: nachylenie 12dB) zamiast pasywnego (typ CR) z łagodnym nachyleniem 6dB.

Zasilanie o wysokiej wydajności
Obwód zasilający opracowany wyłącznie dla RA180. Technologia węglika krzemu FET (wysokie napięcie, wysoka odporność na ciepło) zapewnia wysoką wydajność przy wysokiej efektywności i niskim wytwarzaniu ciepła. Ponadto reaguje na szybkie obciążenie dzięki zastosowaniu samodzielnie zaprojektowanego obwodu PFC klasy 2,5 kW i kondensatora o dużej pojemności. Jeśli chodzi o liczby, współczynnik tłumienia (Damping Factor) wynosi 200 lub więcej i układ zasilana dysponuje mocą 1000W i jest to przewymiarowana konstrukcja, która zapewnia wiernie wsparcie dla mocnych basów i szerokiego zakresu wysokich tonów. Dedykowany pilot zdalnego sterowania pozwala regulować sterowaną analogowo głośność i selektor wejść. Ponadto wyświetlacz LED selektora wejść automatycznie wykrywa sygnał wejściowy, o czym informuje miganiem.

Dane techniczne

Producent Rose
Model RA180 (RA-180)
Typ Wzmacniacz zintegrowany stereo
Klasa A+D
Wyjścia subwooferowe: Tak pojedyncze, głośnikowe: 3 komplety
Pilot Tak
Przedwzmacniacz gramofonowy Tak
Trigger Tak
Separacja kanałów 106dB (niezbalansowane), 108dB(zbalansowane), 79dB (phono)
Inne złącza IR, XLR
Pasmo przenoszenia 10 - 100.000Hz
Czułość wejść 1000mV (niezbalansowane), 2000mV (zbalansowane), 5mV/0.5mV (phono)
Waga 16.7kg
Wymiary 11cm x 43cm x 35cm
Gwarancja 2 lata
Zniekształcenia THD 0.006% (50W)
Moc ciągła (RMS) 2x400W@4/8Ω

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium