Producenci

Blog - O głośnikach soundbar i soundbase AudioTOP.pl

O głośnikach soundbar i soundbase

0
O głośnikach soundbar i soundbase

Wśród bogatej oferty głośników natrafimy na najbardziej nowoczesne modele - soundbary i sounbase. Czym różnią się od siebie? Soundbase to sprzęt, który przypomina wyglądem odtwarzacz dvd, dlatego można postawić go bezpośrednio pod telewizorem, na półce, lub szafce RTV. Soundbar ma formę panelu, który montuje się na ścianie. To idealne rozwiązanie dla osób, które wcześniej powiesiły odbiornik i nie posiadają żadnych dodatkowych mebli i stojaków. W zasadzie na tym kończy się ogólna różnica pomiędzy tymi dwoma typami, reszta wynika już z indywidualnych cech danego modelu.

Soundbary i soundbase mogą posiadać dodatkowe funkcje, a także głośniki, które dają wrażenie głębi. Wybór modelu oczywiście zależy od naszych osobistych preferencji i tego, jaki sprzęt posiadamy w domu, do czego go używamy itd. Wiele modeli jest wyposażonych w możliwość parowania z konsolą oraz komputerem PC, co z pewnością przypadnie do gustu zapalonym graczom. W nowoczesnych urządzeniach zasięg ten może wynosić nawet 10 metrów, dlatego też taki soundbar można połączyć ze smartfonem lub tabletem. Idealny zestaw do odtwarzania muzyki na każdej imprezie, a do tego nie trzeba nawet wstawać z kanapy.

Najbardziej funkcjonalne soundbary i soundbase posiadają szeroką paletę wejść i wyjść, również HDMI. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupów- daje to możliwość podłączenia urządzeń, które już posiadamy lub dopiero kupimy. Dzięki temu unikniemy w przyszłości wybierania sprzętu „pod głośnik” i jego wejścia. Kolejna istotna cecha to posiadane tryby odtwarzania dźwięku. Dobry sprzęt powinien posiadać różne zdefiniowane tryby, w których dźwięk jest generowany nieco inaczej (przeznaczony do muzyki, filmu, czy zwykłego odsłuchu tv).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium