Producenci

Gramofon ze zrównoważonym napędem paskowym - Teac TN-5BB-M

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9 399,00 zł 9399.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Teac
Kod produktu: 7BC8-68544

Opis

Najważniejsze cechy:

 • obsługiwane prędkości obrotowe 33 1/3, 45 i 78 obr./min
 • system serwo wyczuwający rotację talerza (PRS3)
 • statycznie wyważone ramię tonowe z ostrzem nożowym
 • funkcja regulacji VTA (regulacja wysokości ramienia) (+6 mm)
 • waga szafki 10,6 kg
 • waga talerza 1,7 kg (akryl o grubości 20 mm)
 • funkcja anty-skatingowa
 • podnośnik ramienia z napędem
 • bezdotykowa funkcja automatycznego podnoszenia ramienia (można ją włączyć / wyłączyć)
 • symetryczne złącza wyjściowe XLR
 • niezbalansowane złącza wyjściowe RCA
 • złącze GND
 • obrobione aluminiowe nóżki z regulacją wysokości w czterech punktach
 • akrylowa osłona przeciwpyłowa
 • w zestawie aluminiowa osłona głowicy (drut ołowiany)
 • obsługuje wkłady o masie 15–23 g (w tym głowica)
 • w zestawie kable RCA i uziemienia
 • klucz L do regulacji wysokości podnośnika ramienia
 • klucz L do regulacji VTA
 • miernik wyrównania wkładu

Wyposażenie
Projektanci wyposażyli gramofon w 9-calowe ramię w kształcie litery S, które zostało opracowane we współpracy z firmą SAEC. Ramię i akrylowy talerz o grubości 20 mm i 1,7 kg zamontowane montowane są na płycie z syntetycznego marmuru, z kolei silnik – jako element generujący wibracje – przymocowano do płyty MDF. Te niezależne struktury, przy wykorzystaniu wymienionych materiałów jako wytłumienie, izolują od siebie ramię i silnik. W efekcie minimalizowane jest przenoszenie drgań z napędu na ramię gramofonu. Ponadto projektanci w roli podkładki pomiędzy syntetycznym marmurem a płytą MDF wykorzystali japoński papier washi. Sięgnięcie właśnie po papier washi, zamiast gumy tudzież metalu, pozwala wydobyć oryginalną witalność dźwięku podczas odtwarzania płyt.

Konstrukcja napędu paskowego PRS3 zapewnia dokładne i stabilne obroty talerza
Idealnie byłoby, gdyby raz rozpoczęty obrót talerza był kontynuowany pod własnym ciężarem i bezwładnością, ale jest to oczywiście niemożliwe. TN-5BB wykorzystuje metodę napędu pasowego z płaskim paskiem, który przekazuje moc silnika prądu stałego na zewnętrzny obwód talerza. Czujnik optyczny w dolnej części talerza wykrywa prędkość obrotową talerza, a mechanizm automatycznej regulacji obrotów podaje w odpowiedzi serwo do silnika. Ten system serwo wyczuwający obroty talerza (PRS3) zapewnia wysoką precyzję obrotów, która byłaby trudna do osiągnięcia przy samej bezwładności i silniku. Obsługujący trzy prędkości, 33-⅓, 45 i 78 obr./min, ten gramofon może odtwarzać stare płyty, a także płyty 78 obr./min z wysoką jakością dźwięku.

Akrylowy talerz o grubości 20mm
Akryl o doskonałej równości i ubytku wewnętrznym został użyty na talerz. Akryl o grubości 20 mm waży 1,7 kg i wykazuje wysoki moment bezwładności. Materiał poliwinylowy użyty w nagraniach z łatwością przyjmuje ujemne ładunki elektryczne. Akryl ma tę samą właściwość, ale materiały te są stosunkowo zbliżone w seriach tryboelektrycznych. Zapewnia to tę zaletę, że utrudnia elektryfikację, nawet jeśli bezpośrednio ocierają się o siebie. Płyty można umieszczać bezpośrednio na talerzu bez użycia gramofonu, co pozwala cieszyć się ich czystym dźwiękiem.

Niezawodne śledzenie zrealizowane za pomocą ramienia z ostrym nożem, które jest wynikiem współpracy SAEC x TEAC
To ostrze noża ramię zostało stworzone we współpracy z SAEC, japońską marką z 40-letnim doświadczeniem w projektowaniu ramion. Wykorzystując łożysko krawędziowe ze stali nierdzewnej do pionowej części ruchomej, zrealizowaliśmy śledzenie rowków rekordów, które jest bardzo czułe i niezawodne. Co więcej, w przypadku bocznej części ruchomej, konwencjonalna konstrukcja, która ma łożysko kulkowe w jednym punkcie jako podparcie, została zastąpiona konstrukcją, która wykorzystuje japońskie łożyska kulkowe o wysokiej precyzji w dwóch punktach jako podparcie. Wysokość podstawy ramienia można regulować. Kąt śledzenia pionowego (VTA) można regulować w zakresie 6 mm i zoptymalizować dla wkładów o różnej wysokości. Geometria ramienia jest zgodna z ustawieniem Baerwalda zalecanym przez IEC.

Ortofon 2M RED w standardzie wkładki MM
Wkładki Ortofon 2M RED MM dołączone do tego modelu mają ugruntowaną reputację. Ponieważ jest już zainstalowany i wyrównany z główką, płyty można słuchać wkrótce po wyjęciu i ustawieniu gramofonu.

Atrakcyjny design kontrastuje połączenie perłowej czerni i czerni fortepianu ze srebrnymi elementami
Podstawowym motywem tego projektu jest kontrast między czernią i srebrem. Płyta MDF zastosowana w obudowie ma wykończenie w kolorze fortepianowej czerni z pięknym połyskiem. Ponadto syntetyczny marmur, który zawiera górny panel, wydaje się być kruczoczarny, gdy patrzy się z daleka, ale mieni się w punktach perłową czernią, gdy patrzy się z bliska. Wygląd ten zmienia się również w zależności od kąta patrzenia. Choć prosty, ten projekt budzi estetyczną radość dla oka. Ponadto zastosowaliśmy elementy z wytłaczanego aluminium, które zapewniają luksusowy wygląd pokręteł operacyjnych i przełącznika podnoszenia ramienia, a także nóżek.

Dane techniczne

Producent Teac
Model TN-5BB-M
W zestawie Adapter 45 RPM x1 Przeciwwaga x1 Head-shell (zainstalowany Ortofon 2M Red) x1 Gramofon (talerz) x1 Płaski pasek x1 Osłona koła pasowego x1 Osłona przeciwpyłowa x1 Zawias x2 Podkładki do regulacji wysokości stopy x4 Klucz sześciokątny do regulacji wysokośc
Gwarancja 2 lata

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium