Producenci
Listwa zasilająca - Supra MD-06 EU Mk3
Opis
W nowych listwach zasilających Supra MD-06 EU Mk3 ogólne założenia dotyczące ochrony antyradiacyjnej i przeciwprzepięciowej pozostają takie same jak w poprzedniej generacji MkII, natomiast diametralnie zmieniają się materiały i komponenty zastosowane przy produkcji nowych listew. W generacji Mk3 mamy więc całkowicie nową, aluminiową obudowę i nowe gniazda od niemieckiego dostawcy. Produkcja i finalny montaż odbywa się oczywiście w fabryce Supry w Szwecji w Ljungskile.
Każda listwa SUPRA z serii MD Mk3 wyposażona jest ceramiczny bezpiecznik 10A lub 16A (listwy z 8 i 10 gniazdami), oraz nieinwazyjny filtr przeciwzakłóceniowy nazywany w skrócie NIF(Non-Intrusive-Filtering). To rozwiązanie opracowane przez brytyjskie laboratorium Ben Duncan Research ma za zadanie eliminację zakłóceń, zwłaszcza tych o wysokiej częstotliwości. To właśnie te zakłócenia często spotykane w wielu instalacjach elektrycznych mają ujemny wpływ na pracę urządzeń elektronicznych i w sprzęcie audio mogą powodować zauważalne pogorszenie jakości dźwięku.
Ponieważ ilość urządzeń elektrycznych używanych w domach i mieszkaniach ciągle wzrasta, oprócz listew posiadających 6 gniazd, do wyboru są także wersje posiadające 8 lub 10 gniazd - SUPRA MD-08-16 EU/SP Mk3 i SUPRA MD10-16-EU/SP Mk3. Liczba 16 w tym wypadku dotyczy poziomu zabezpieczenia. Listwy 6-gniazdowe posiadają zabezpieczenia 10A natomiast listwy 8 i 10-gniazdowe wymagają zabezpieczenia 16A. W listwach tych zastosowane jest inne gniazdo do podłączenia przewodu, przystosowane do wyższego obciążenia. Należy o tym pamiętać przy zakupie kabla łączącego listwę z gniazdem ściennym. Zamiast kabla z typową końcówką IEC podłączamy kabel z końcówką SWS-16.
Istotną zaletą listwy Supra MD-06-EU Mk3 jest fakt, iż zastosowane rozwiązania zabezpieczające nie wpływają ujemnie na dźwięk. Wprost przeciwnie - "oczyszczony" z zakłóceń prąd sprawia, że podłączone urządzenia pracują w stabilniejszych warunkach elektrycznych, dając w efekcie czystszy i bardziej przestrzenny dźwięk.
Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją polskiego dystrybutora.
Dane techniczne
| Producent | Supra |
| Model | MD-6 EU Mk3 |
| Typ | listwa zasilająca |
| Up | 2.0kV(P-N), 2.05V(P(N)-PE) |
| Uoc | 2.5kV(P-N), 4.0kV(P(N)-PE) |
| Bezpiecznik | ceramiczny 10A, Slow, ochrona przeciwprzepięciowa, filtr przeciwzakłóceniowy |
| Max Continuous Power | 2300W |
| Max AC Voltage | 250V |
| Max AC Current | 10A |
| Wyjścia | 6 x SUPRA MCH-16/EU, Schuko Female. |
| Wejścia | SUPRA MCH-10, IEC320 10A |
| Obudowa | aluminum |
| Gniazda | standard europejski |
| Wymiary | (DxSxW): 432 x 89 x 53mm |
| Inne | możliwość montażu ściennego, brak przewodu zasilającego w zestawie (polecamy kabel Supra LoRad Mk2 2.5 CS-EU) |
| Waga | 1.3kg |
| Gwarancja | 2 lata |
14-dni na zwrot
darmowa dostawa od 199 zł
796 410 285



