Producenci
Produkt dnia
Kategorie bloga

Dobrej klasy kino domowe

0
Dobrej klasy kino domowe

Czym zatem jest takie kino domowe i co też może nam niejako zaproponować? Przede wszystkim mówimy tutaj o amplitunerze, który to jest centralnym urządzeniem całego zestawu. To do niego podłączamy kolumny i tenże tuner jest odpowiedzialny za siłę dźwięku i możliwość ustawiania barwy. Możliwości jest tu dużo, gdyż możemy bezpośrednio ingerować w każdy głośnik osobno. Urządzenie takie wyposażone jest w wiele funkcji. Mówimy tutaj o bezprzewodowej łączności Wi-Fi, interfejsie Bluetooth, czy też wejściu USB. Amplituner w takim kinie domowym może mieć wbudowany również odtwarzacz Blu-ray. Do urządzenia tego możemy podłączyć różnego typu sprzęt, w tym między innymi konsole do gier. Oczywistym tu jest podłączenie amplitunera do telewizora. Pomimo, że za jakość obrazu w dużej mierze może być odpowiedzialny dekoder i sam telewizor, to urządzenie takie jest przystosowane do obsługi nawet najnowszych formatów w tym takich jak 4K, Ultra HD.

Możliwości techniczne kina domowego

Praktycznie każde kino wysokiej klasy powinno właśnie być zdolne współpracować i obsługiwać wszystkie możliwe technologie włącznie z 3D. Choć samo urządzenie nie ma bezpośredniego wpływu na obraz, możemy do niego podłączyć każdy zaawansowany sprzęt do odbioru telewizji, Internetu i radia. Należy też wziąć pod uwagę, że dobre amplitunery mają szereg wyjść i wejść, w tym oczywiście wejścia HDMI. Można do takiego sprzętu podłączyć kilka urządzeń jednocześnie. Niektóre z nich są zdolne za pomocą odpowiednich funkcji do poprawy dźwięku, który mimo wszystko nie charakteryzuje się wysoką jakością, ale także posiadają wiążące się ze skalowaniem obrazu do wyższych rozdzielczości cyfrowe i analogowe wyjścia wideo. Pamiętajmy, że mówimy tutaj o urządzeniu wyposażonym w dobrej klasy procesor.

Głośniki w kinie domowym

Jeżeli chodzi o głośniki to trzeba tu podkreślić, że poza doskonałej jakości dźwiękiem przestrzennym, zazwyczaj istnieje możliwość podkręcenia głośności do poziomu znacznie przekraczającego 100 WATT, co powinno w zupełności wystarczyć. Jeżeli chodzi o producentów to prym wiodą tu Yamaha, Denon, Onkyo, Cambridge Audio, czy nawet Pioneer.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium