Producenci
Produkt dnia
Kategorie bloga

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

0
Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora?

Słuchawki Bluetooth do telewizora pozwalają na „mobilność” podczas wykonywania niemal każdej czynności. Właśnie dlatego decydują się na nie zarówno gracze, jak i osoby ceniące sobie swobodę w trakcie oglądania filmów. Specjalnie dla posiadaczy tego typu urządzeń, opiszemy w dzisiejszym artykule krok po kroku, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora. Przedstawimy także, jakie są rodzaje słuchawek bezprzewodowych. Miłej lektury!

Jakie są rodzaje słuchawek bezprzewodowych?

Rynkowa oferta producentów jest bardzo rozbudowana. Ceny za słuchawki bezprzewodowe do TV zaczynają się już od 150 zł i windują nawet do ponad 1 500 zł. W zależności od preferencji oraz konkretnych założeń można zdecydować się na m.in.:

  • wokółuszne słuchawki (np. JBL Club 950NC);
  • słuchawki bezprzewodowe wygłuszające (np. New Bee NB-10);
  • zaawansowane telewizyjne słuchawki bezprzewodowe (np. Meliconi HP Digital);
  • bezprzewodowe słuchawki dokanałowe (np. Cowin KY03);
  • bezprzewodowe słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów (np. Cowin SE7 Max).

Ostateczną decyzję zakupową należy uzasadnić od indywidualnych kryteriów dot. wygody. Wiele osób chwali zarówno wokółuszne słuchawki, jak i słuchawki dokanałowe. Inni natomiast nie wyobrażają sobie oglądania projekcji w telewizji bez słuchawek nausznych z aktywną redukcją szumów.

Wokółuszne słuchawki bezprzewodowe - JBL Club 950NC Czarne

Wokółuszne słuchawki bezprzewodowe - JBL Club 950NC Czarne

Polecamy również rozważyć zakup urządzeń tj. głośniki bezprzewodowe Bluetooth. Sprawdzają się one znakomicie nie tylko do słuchania muzyki, ale również do wieczornych seansów kina domowego. Wysokiej jakości egzemplarze można kupić już w granicach kilkuset złotych. Oferta sklepu internetowego Audiotop jest bardzo różnorodna także pod kątem stylistyki głośników, ponieważ dostępne są nie tylko standardowe urządzenia, ale także te wykonane w niezwykle designerskim stylu, przykładowo:

  • aktywny głośnik Bluetooth – Audioengine B2 Walnut;
  • bezprzewodowy głośnik Bluetooth w stylu retro – Mozos Mini B5 retro;
  • bezprzewodowy głośnik – Harman Kardon Citation 200.

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth w stylu retro - Mozos Mini B5 retro

Bezprzewodowy głośnik Bluetooth w stylu retro - Mozos Mini B5 retro

Fanom mobilności polecamy również słuchawki bezprzewodowe JBL nauszne. Wyróżniają przystępnymi cenami (w porównaniu do jakości wykonania) i gwarantują ponadprzeciętne doznania akustyczne – dedykowane przede wszystkim audiofilom kochającym kino domowe, ale również osobom, które preferują tzw. czysty dźwięk podczas porannego joggingu.

Bezprzewodowy głośnik - Harman Kardon Citation 200 Czarny

Bezprzewodowy głośnik - Harman Kardon Citation 200 Czarny

Smart TV a podłączenie słuchawek bezprzewodowych

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do telewizora ze Smart TV? To bardzo proste. Wystarczy włączyć słuchawki w tryb parowania (lub po prostu je uruchomić – zależy to od konkretnego modelu).

Następnie z poziomu telewizora wybieramy sprzęt, który chcemy połączyć. Telewizor w większości przypadków sparuje słuchawki automatycznie i doda je do listy dostępnych urządzeń.

Słuchawki do telewizora ze Smart TV podłączyć jest bardzo łatwo – ze względu na szeroko pojętą automatyzację. Czy tak będzie również w przypadku parowania słuchawek przez Bluetooth bez Smart TV? Cały proces omawiamy w poniższym akapicie!

Zaawansowane telewizyjne słuchawki bezprzewodowe - Meliconi HP Digital

Zaawansowane telewizyjne słuchawki bezprzewodowe - Meliconi HP Digital

Podłączenie słuchawek do telewizora przez Bluetooth (bez Smart TV)

W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy dany odbiornik wykorzystuje technologię Bluetooth. Jeśli kupiłeś telewizor od wiodącej marki (np. Samsung, LG czy też Sony) integracja sprzętu przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Jeśli natomiast Twój telewizor nie posiada funkcji Bluetooth, powinieneś zdecydować się na zakup transmitera. Upewnij się również, że jest on kompatybilny z TV (transmitery są dostępne w ofertach wszystkich producentów). Załatwione? Poniżej przedstawiamy, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora LG, a także innych marek – instrukcja krok po kroku!

KROK 1 – wejdź w ustawienia odbiornika

W Menu znajdziesz podkategorię Konfiguracja → Konfiguracja Bluetooth → Urządzenia. Będą tam widniały sprzęty gotowe do sparowania.

KROK 2 – włącz słuchawki Bluetooth za pomocą tzw. przycisku funkcyjnego

Po włączeniu słuchawek zobaczysz migającą diodę LED.

KROK 3 – znajdź nazwę słuchawek na liście urządzeń

To wszystko – teraz wystarczy wybrać na ekranie opcję Paruj i poczekać aż urządzenie zostanie połączone. W większości przypadków usłyszymy charakterystyczny dźwięk ze słuchawek (jeśli zostaną poprawnie sparowane).

Słuchawki bezprzewodowe wygłuszające - New Bee NB-10

Słuchawki bezprzewodowe wygłuszające - New Bee NB-10

Słuchawki radiowe i podłączenie ich do TV

Podłączenie słuchawek radiowych do TV nie różni się od procesu połączenia za pomocą Bluetooth, Wi-Fi czy też Smart TV. Je również wystarczy sparować za pomocą trybu parowania i wybrać z listy dostępnych urządzeń.

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z aktywną redukcją szumów - Cowin SE7 Max

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth z aktywną redukcją szumów - Cowin SE7 Max

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telewizora? – podsumowanie

Słuchawki bezprzewodowe do TV można podłączyć na wiele sposobów. Każdy z nich jest do siebie podobny i na ogół cały proces nie powinien zająć więcej niż 2-3 minuty. Zazwyczaj po sparowaniu telewizor łączy się ze słuchawkami automatycznie. Warto pamiętać, aby dokupić transmiter Bluetooth (w przypadku, gdy TV go nie posiada). Bez znaczenia, czy zdecydujesz się na słuchawki bezprzewodowe, czy też głośnik Bluetooth – schemat łączenia wygląda identycznie.

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe - Cowin KY03

Bezprzewodowe słuchawki dokanałowe - Cowin KY03

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi dot. słuchawek Bluetooth do telewizora.

#1 Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do telewizora LG?

Aby podłączyć słuchawki Bluetooth do telewizora LG, należy uruchomić tryb parowania, a następnie za pomocą pilota wybrać sprzęt, który chcemy sparować. Po zakończeniu całego procesu usłyszymy w słuchawkach charakterystyczny dźwięk łączenia i zauważymy dodatkowo migającą diodę.

#2 Ile kosztują słuchawki Bluetooth do telewizora?

Dobre słuchawki Bluetooth do telewizora kosztują w granicach kilkuset złotych. Za ok. 600-1000 zł kupimy najwyższej jakości egzemplarze (np. z firmy Harman Kardon).

#3 Co wybrać – słuchawki Bluetooth do telewizora czy głośnik bezprzewodowy?

Finalna decyzja zależy w 100% od naszych preferencji. W sklepie internetowym Audiotop dostępne są obydwa typy urządzeń, dlatego zachęcamy do wejścia na naszą stronę i zapoznania się z dostępnym asortymentem.

#4 Słuchawki bezprzewodowe do TV nauszne czy dokanałowe?

Jeśli zależy Ci na swobodnym poruszaniu się i ewentualnie oglądaniu filmów w pozycji leżącej, rekomendujemy wybrać słuchawki dokanałowe. Lepsze doznania dźwiękowe i mocniejsze wygłuszenie zapewnią natomiast urządzenia nauszne. W przypadku dzieci trafnym rozwiązaniem będą słuchawki bezprzewodowe dla dzieci (nauszne) – są bardzo wytrzymałe i dostępne w różnych kolorach w sklepie internetowym Audiotop. Ceny wahają się od 50 do 200 zł za konkretne egzemplarze dziecięce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium