Producenci
Kategorie bloga

Jak polepszyć dźwięk z komputera?

0
Jak polepszyć dźwięk z komputera?

Dźwięk z komputera - poza nielicznymi modelami wyposażonymi w specjalne systemy audio - zazwyczaj nie powala jakością. Aby więc uprzyjemnić sobie odbiór utworów, czy materiałów wideo odtwarzanych z laptopa lub komputera stacjonarnego można sięgnąć po sprzęty, lub programy, dzięki którym dźwięk będzie brzmiał zdecydowanie lepiej. Co wybrać, aby polepszyć dźwięk ze swojego komputera? Zajrzyj do artykułu, a znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Karta dźwiękowa, DAC, sterowniki i dodatkowe aplikacje na poprawę dźwięku

Dźwięk z komputera można poprawić na wiele różnych sposobów, więc jeśli należysz do użytkowników, którym zależy na polepszeniu swojego dźwięku - ten wpis jest jak najbardziej dla Ciebie. Najprostszym z nich jest wyposażenie się w kartę dźwiękową lub DAC-a, który świetnie uzupełni każde głośniki do komputerów. To niepozorne urządzenie w przypadku niektórych stacjonarek lub laptopów jest jedyną opcją na to, aby polepszyć lub w ogóle uzyskać dźwięk, szczególnie jeśli nie zostały one wyposażone w zintegrowaną wersję. Za pojęciem karty muzycznej kryć się może zbiór podzespołów, który montuje się bezpośrednio do płyty głównej lub niezależnego urządzenia zewnętrznego, który podłącza się przy pomocy odpowiednich przewodów - zazwyczaj USB, ale zdarza się także poprzez FireWire.

Czy wiesz, że poprawić dźwięk można dzięki urządzeniom DAC, ale także instalując na swój komputer specjalne sterowniki? Z pomocą pewnych programów i dedykowanych aplikacji Twoje głośniki bluetooth stereo mogą brzmieć o niebo lepiej - da się wpłynąć na podkręcenie basów, podciągnięcie wysokich tonów, czy choćby soczystą kompresję. Ciekawym sposobem poprawy jakości plików audio jest korzystanie ze specjalnych aplikacji, których zadaniem jest imitacja efektów, jakie pomagają osiągnąć profesjonalne wzmacniacze. Zakres ich pracy obejmuje zazwyczaj nie tylko redukcję szumów, czy poprawę czystości tonów, ale także wzmocnienie sygnału, co przydaje się nie tylko w trakcie słuchania muzyki i oglądania filmów, ale także rozmów poprzez różne komunikatory typu Skype.

Jeśli metody doraźne nie pomogą, może być to sygnałem, że warto zainwestować w lepszy sprzęt. Wśród urządzeń, które są w stanie zdecydowanie poprawić odsłuchiwane materiały, należy wspomnieć przede wszystkim o wzmacniaczach. To zaawansowane elementy wyposażenia, które znajdą zastosowanie w każdym systemie, którego moc zwyczajnie nie jest zadowalająca. Wzmacniacz audio do komputera można wybrać w wersji zintegrowanej, czyli niewymagającej żadnych dodatkowych urządzeń, co jest dość wygodnym rozwiązaniem w przypadku komputerów stacjonarnych.

WZMACNIACZ DO SYSTEMÓW ROZGŁOSZENIOWYCH - AUDAC COM24MK2

WZMACNIACZ DO SYSTEMÓW ROZGŁOSZENIOWYCH - AUDAC COM24MK2

Dobre słuchawki - lepsza jakość dźwięku z komputera

Dla osób, którym zależy na większej intymności, dobrym pomysłem będzie uzupełnić swój wzmacniacz audio do komputera nie o głośniki, a o… słuchawki. Propozycję dla siebie można wybrać spośród licznych modeli - otwartych, a także półotwartych i zamkniętych, których największą zaletą jest wygodna konstrukcja i odizolowanie odgłosów z zewnątrz. Poza wspomnianymi słuchawkami spore zainteresowanie wzbudzają współcześnie także serie douszne, które charakteryzują się niewielkim, kompaktowym rozmiarem. Będą nie tylko współpracować z komputerem, ale nadadzą się podczas użytkowania w ruchu - na siłowni, czy w trakcie joggingu.

AUDIOFILSKIE SŁUCHAWKI DOUSZNE - KINERA IDUN BIAŁE

AUDIOFILSKIE SŁUCHAWKI DOUSZNE - KINERA IDUN BIAŁE

Dobrej jakości słuchawki audiofilskie są nie tylko wytrzymałe, o czym świadczy zastosowany kabel oraz adapter, ale to, że są w stanie skutecznie poprawić odbierany dźwięk. Zastosowane przetworniki wpływają na większą czystość, dzięki czemu utwory brzmią zdecydowanie lepiej. W połączeniu z programami poprawiającymi i korygującymi niepożądane tony to świetny sposób na poprawę odsłuchiwanych dźwięków. Podczas zakupu warto przyjrzeć się takim parametrom jak pasmo przenoszenia, impedancja, czy poziom zniekształceń, który im mniejszy, tym lepsze brzmienie uzyska słuchacz. Na dobrą jakość odtwarzanego materiału wpływać będzie też moc, którą zapewnia wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, czy czułość - dobrej jakości słuchawki będą grały odpowiednio głośno i czysto, nie uwydatniając i nie zniekształcając dźwięków.

Czym jest przetwornik DAC?

Wśród urządzeń, które powinien znać każdy audiofil, należy wymienić także przetworniki, czyli urządzenia, których rolą jest oczywiście ulepszanie dźwięku. Chociaż nie wszyscy wiedzą o ich istnieniu, to wcale nie są one nowym odkryciem - pierwsze przetworniki zostały zaprojektowane i puszczone w obieg już w XX wieku i od tamtej pory są sukcesywnie dopracowywane. DAC do komputera to przede wszystkim urządzenia, których zadaniem jest konwersja cyfrowego, na lepszą jakościowo wersję analogową, co dzieje się dzięki szeregom układów scalonych oraz torom - zarówno analogowemu, jak i również cyfrowemu.

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY I DAC - CYRUS 8.2 DAC

WZMACNIACZ ZINTEGROWANY I DAC - CYRUS 8.2 DAC

Jeśli nasze źródło dźwięku ma kiepską jakość - zastosowanie przetwornika będzie strzałem w dziesiątkę. Z jego pomocą można wyraźnie poprawić brzmienie, nawet jeśli system oparty został na produktach słabszej klasy. Na rynku dostępnych jest spory wybór przetworników DAC, które różnią się od siebie pod wieloma względami. Wybierając model dla siebie, dobrze jest przyjrzeć się zastosowanym podzespołom, czy chociażby wejściom, dzięki którym można będzie można podpiąć różne urządzenia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium