Producenci
Produkt dnia
Kategorie bloga

Jak ukryć głośniki w salonie?

Jak ukryć głośniki w salonie?

Jak ukryć głośniki w salonie? Pytania tego typu zadają przede wszystkim inwestorzy, którzy chcą, aby nagłośnienie było jak najmniej widoczne w pomieszczeniu. Wynika to z wielu względów – zazwyczaj „przemawia” za tym estetyka i sposób, w jaki zostało wykończone wnętrze. Dzisiejszy artykuł poświęcimy właśnie temu zagadnieniu. Wyjaśnimy, jak ukryć głośniki w salonie, a dodatkowo przedstawimy sposoby na aranżację mieszkania w taki sposób, aby nagłośnienie było niemal całkowicie niewidoczne. Miłej lektury!

Aranżacja dyskretnego nagłośnienia kina domowego – niewidzialne głośniki w praktyce!

Od wielu lat w Polsce panuje szeroko pojęty trend ukrywania nagłośnienia na ścianie bądź pod sufitem. Ogromne kolumny głośnikowe są aktualnie zastępowane specjalnymi przetwornikami, których aranżacja całkowicie odbiega od tradycyjnych stylizacji na rzecz nowoczesnego designu. Naszym zdaniem zmiany te okazują się jak najbardziej korzystne – szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy wnętrza w stylu minimalistycznym.

Kino domowe – głośniki pod sufitem

Głośniki sufitowe są dobrym rozwiązaniem. Dostępne zestawy składają się z pięciu elementów, które należy odpowiednio rozmieścić względem miejsc siedzących. Co informuje o obecności tego typu nagłośnienia? Maskownice, czyli tzw. metalowe osłony.

Inwestorzy często chwalą sobie tę opcję, jednak ma ona kilka ograniczeń, przede wszystkim:

 • dynamika,
 • kąt pokrycia dźwiękiem,
 • ilość oraz jakość basu.

Dlatego warto zdecydować się na sprzęt wysokiej klasy – wówczas bariery te zostaną zniwelowane w znacznym stopniu.

Ile wolnej przestrzeni sufitowej potrzebują głośniki sufitowe?

 • standardowe modele – ok. 10-15 cm;
 • najlepsze urządzenia na rynku – ok. 25 cm.

Interesuje Cię wysokiej jakości zestaw stereo? Sprawdź ofertę Audiotop.pl!

Aktywne głośniki bluetooth - Ruark Audio MR1 Mk2 Soft Grey

Aktywne głośniki bluetooth - Ruark Audio MR1 Mk2 Soft Grey

Kino domowe – głośniki na ścianie

Głośniki ścienne to kolejna grupa rozwiązań umożliwiająca zamontowanie nagłośnienia domowego przy minimalnej ingerencji w design wnętrza. W zależności od preferencji oraz wstępnych założeń projektowych można wydzielić 3 główne typy głośników:

 • tradycyjne nagłośnienie z widoczną maskownicą głośnika,
 • niewidzialne głośniki pokryte farbą oraz tynkiem,
 • niewidzialne głośniki do montażu w dowolnych tworzywach (np. meblach i zabudowach).

Dobrym pomysłem jest ukrycie głośników w drewnie, skórze lub tkaninie – dzięki temu mogą być całkowicie niewidoczne. Pozwoli to cieszyć się wysoką jakością audio, bez „nadszarpnięcia” aspektów wizualnych danego pomieszczenia.

Możesz także zdecydować się na kolumny bezprzewodowe gwarantujące niezapomniane wrażenia dźwiękowe zarówno audiofilom, jak i osobom, które lubią posłuchać dobrej muzyki lub obejrzeć film także poza kinem domowym (np. na wyjeździe). Produkty, które polecamy to m.in.:

 • bezprzewodowe głośniki Audioengine A2;
 • bezprzewodowy głośnik Harman Kardon Citation 200;
 • aktywne głośniki Bluetooth Ruark Audio MR1 Mk2;
 • aktywny głośnik bezprzewodowy multiroom Denon Home 250;
 • aktywny głośnik Bluetooth Audioengine B2 Walnut.

Dystrybuujemy również kolumny podłogowe, kolumny podstawkowe, kolumny centralne, kolumny zewnętrzne oraz głośniki komputerowe.

Bezprzewodowy głośnik - Harman Kardon Citation 200 Czarny

Bezprzewodowy głośnik - Harman Kardon Citation 200 Czarny

Głośniki przewodowe czy bezprzewodowe – co łatwiej ukryć?

Bezprzewodowe głośniki można ukryć w zdecydowanie prostszy sposób niż przewodowe urządzenia. Jednak czy zawsze trzeba inwestować w głośniki w ścianie lub głośniki podtynkowe? Jeśli pomieszczenie jest wystarczająco duże, żeby zestaw salonowych mebli wyglądał spójnie i estetycznie – warto wkomponować nagłośnienie przewodowe w meblościankę.

Bezprzewodowe głośniki - Audioengine A2+ BT Białe

Bezprzewodowe głośniki - Audioengine A2+ BT Białe

Ile kosztuje kino domowe z niewidzialnymi głośnikami?

Wiemy już, jak ukryć głośniki w salonie. Teraz czas, aby zapoznać się z kosztami. Ogólnie rzecz biorąc, ceny takiej inwestycji wahają się w granicach 10 000 – 15 000 zł, jeśli zależy nam na wysokiej klasie nagłośnieniu, które w żaden sposób nie będzie wpływało na estetykę w salonie lub innym pomieszczeniu zagospodarowanym na kino domowe.

Koszty można zdecydowanie zmniejszyć (nawet do 7 000 zł), decydując się na głośniki nieco niższej klasy od mniej znanych producentów. Jakość dźwięku będzie wówczas zadowalająca, ale nie idealna, jak w przypadku rozwiązań oferowanych przez tzw. branżowych liderów.

Aktywny głośnik bezprzewodowy multiroom -Triangle AIO 3 Czarny

Aktywny głośnik bezprzewodowy multiroom -Triangle AIO 3 Czarny

Czy warto zainwestować w niewidzialne głośniki? – podsumowanie

Głośniki w ścianie lub głośniki podtynkowe wyróżnia jedna, bardzo ważna zaleta, a mianowicie – estetyczny design. Na ukrycie nagłośnienia rekomendujemy zdecydować się nie tylko we wnętrzach w stylu nowoczesnym, ale także klasycznym. Jeśli cenisz sobie minimalizm, na pewno będziesz zadowolony z niewidzialnych lub ledwo widocznych głośników, bo nie oszukujmy się – kolumny podłogowe zajmują sporo przestrzeni, którą można byłoby wygospodarować w bardziej praktyczny sposób.

Aktywny głośnik Bluetooth - Audioengine B2 Walnut

Aktywny głośnik Bluetooth - Audioengine B2 Walnut

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi na temat niewidzialnych głośników.

#1 Gdzie umieścić głośniki w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne?

Najczęstszym wyborem inwestorów są głośniki pod sufitem lub głośniki na ścianie. Jeśli zdecydujemy się na pokrycie głośników tynkiem oraz farbą – nie stracimy wysokiej jakości dźwięku nawet w najmniejszym stopniu, a dodatkowo zachowamy estetykę pomieszczenia. To nowoczesne rozwiązanie dedykowane zarówno do nowoczesnych, jak i ascetycznych wnętrz bazujących na szkle i betonie.

#2 Gdzie kupić głośniki ścienne?

Głośniki ścienne można kupić w naszym sklepie internetowym Audiotop. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą. Dostępne są nie tylko głośniki ścienne, ale także głośniki ścienno-sufitowe oraz głośniki do dowolnej zabudowy.

#3 Ile kosztują głośniki ścienne?

Ceny wysokiej jakości głośników ściennych wahają się w granicach kilku tysięcy złotych za wysokiej klasy egzemplarze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium