Producenci
Kategorie bloga

Które modele słuchawek bezprzewodowych są najlepsze?

0
Które modele słuchawek bezprzewodowych są najlepsze?

Ostatnią rynkową nowością są słuchawki bezprzewodowe, czyli urządzenia, które nie muszą być podłączone do sprzętu odtwarzającego muzykę. Ich używanie nie wiąże się z koniecznością podłączania kabla do smartfona, tableta czy laptopa, co zapewnia maksymalną wygodę użytkowania tego typu słuchawek. Oczywiście pewnym minusem pozostaje konieczność systematycznego ładowania słuchawek bezprzewodowych (zasilane są bateriami, podobnymi do tych stosowanych w smartfonach), ale to ten typ problemu, z którym spotykamy się w większości współczesnych urządzeń elektronicznych. Na szczęście sposób i czas ładowania słuchawek nie stanowi wyraźnej przeszkody w ich wygodnym, codziennym użytkowaniu.

Cechy idealnych słuchawek bezprzewodowych

Trudno określić, które słuchawki bezprzewodowe są obecnie najlepsze na rynku, można jednak wskazać kilka cech, które wpływają na funkcjonalność i wygodę użytkowania tego typu sprzętu. Te cechy to m.in.

  • zamknięta konstrukcja słuchawek, dzięki czemu dźwięk dociera jedynie do użytkownika – nie przeszkadza postronnym osobom;
  • dołączony do słuchawek bezprzewodowych system regulacji głośności – muzyka nie musi być ściszana z poziomu schowanego w kieszeni smartfona, można ją ściszyć lub pogłośnić bezpośrednio z poziomu słuchawki;
  • łączność w technologii Bluetooth – mała ilość zakłóceń, łatwość w skonfigurowaniu połączenia pomiędzy słuchawkami i urządzeniem odtwarzającym muzykę.

Słuchawki z technologią RF

Na rynku wciąż znaleźć możemy słuchawki bezprzewodowe obsługujące technologię RF, czyli przekaz dźwięku za pomocą fal radiowych. Zaletą tego typu słuchawek jest większy zasięg sygnału, dzięki czemu muzyki możemy słuchać w większym oddaleniu od urządzenia/emitera. Wadą jest słabsza jakość dźwięku i pojawiające się zakłócenia. W przypadku typowych zastosowań dla słuchawek bezprzewodowych, transmisja dźwięku w technologii Bluetooth wydaje się znacznie bardziej wygodna dla przeciętnego użytkownika. Zwykle takich słuchawek używamy do słuchania muzyki z poziomu smartfona schowanego w kieszeni, torebce czy plecaku, a zatem zasięg transmisji ma w tym przypadku znaczenie drugorzędne. 

Jeśli szukamy porządnego sprzętu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na wytrzymałość baterii, moc i jakość dźwięku oferowanego przez konkretny model słuchawek, a także na sposób ich wykonania, wielkość – im mniejsze, tym bardziej wygodne – oraz rodzaj zastosowanego mocowania, tak by słuchawki nie zsuwały się z uszu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium