Producenci
Kategorie bloga

Na co zwrócić uwagę kupując nowy gramofon do domu?

2
Na co zwrócić uwagę kupując nowy gramofon do domu?

Choć współczesne gramofony to zupełnie nowa generacja sprzętu, to jednak wciąż oferują one to samo głębokie i niezwykle charakterystyczne brzmienie. Jeśli chcesz kupić nowy gramofon do swojego domu, zwróć uwagę na kilka aspektów technicznych, które mogą mieć wpływ na trwałość samego urządzenia oraz jakość odtwarzanych dźwięków.

Napęd do gramofonu

Kluczowa kwestia to napęd. W związku z tym, że silnik napędzający płyty emituje wibracje, producenci starają się odseparować go od całego układu. W ten sposób powstały napędy paskowe, gdzie przeniesienie napędu z silnika na płytę odbywa się za pośrednictwem paska, co pozwala zminimalizować liczbę drgań, przez co sam dźwięk staje się bardziej czysty, pozbawiony charakterystycznych szelestów i chrzęstów. W urządzeniach profesjonalnych zamiast napędu paskowego stosuje się jednak napęd bezpośredni. Tutaj większe znaczenie ma bowiem możliwość płynnej regulacji liczby obrotów, a także szybszy start płyty i większy moment obrotowy. Dla zastosowań domowych lepszym sprzętem będą jednak gramofony z napędem paskowym.

Kwestia automatyki gramofonu

Druga kwestia to automatyka. Nie od dziś wiadomo, że im więcej automatyki tym większe ryzyko wystąpienia jakieś drobnej, ale niezwykle uciążliwej usterki. Jeśli nie przeszkadza ci konieczność samodzielnego przesunięcia ramienia z igłą nad płytę, a następnie jej samodzielnego zdjęcia z powierzchni płyty, śmiało możesz sięgnąć po gramofon manualny. Jeśli jednak zależy ci na większej wygodzie, wybierz gramofon automatyczny, który po włączeniu samodzielnie zacznie odtwarzać muzykę, a po zakończeniu odtwarzania w sposób automatyczny się wyłączy.


Wkładka z igłą: niezbędne elementy

Kolejny aspekt to wkładka z igłą, która znajduje się na końcu ruchomego ramienia. Jeśli chcemy oszczędzić sobie dodatkowych kosztów i pracy związanej z samodzielnym montażem wkładki, lepiej zdecydować się na kompletny zestaw z fabrycznie zainstalowaną igłą. Co prawda dla prawdziwych profesjonalistów tego typu rozwiązanie może być niewystarczające, ale dla domowych zastosowań jest jak najbardziej rozsądne i co najważniejsze, bardzo wygodne. Pozostałe kwestie, na które możemy zwrócić uwagę to długość i kształt ramienia oraz ogólny wygląd gramofonu, który prócz funkcji odtwarzania muzyki, do pewnego stopnia pełni również funkcję dekoracyjną, stając się ozdobą wnętrza naszego domu.

Komentarze do wpisu (2)

26 maja 2021

http://slkjfdf.net/ - Ajdudude Oxieawez jdi.dxnh.audiotop.pl.hom.mq http://slkjfdf.net/

26 maja 2021

http://slkjfdf.net/ - Igifeped Ojeahe rav.guri.audiotop.pl.ofl.lm http://slkjfdf.net/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium