Kategorie bloga

Płyty winyLove - muzyka z pasją

0
Płyty winyLove - muzyka z pasją

Płyty gramofonowe były wykonywane z przeróżnych materiałów. Najczęściej występował ebonit, szelak lub pol(chlorek winylu). To ostatnie tworzywo sprawiło, że potocznie mówimy "płyty winylowe". Produkowano je w kilku kolorach, ale najczęściej w czarnymi i to kolejna historia nazwy, tym razem "czarna płyta". 
Płyty gramofonowe były podstawowym środkiem rozpowszechniania nagrań muzycznych od końca wieku XIX do lat 80. XX w. Zostały zmarginalizowane przez zapis cyfrowy. 
Skąd taki wstęp? Chcemy Wam przybliżyć jak to wszystko wyglądało, zanim dostęp do płyt winylowych stał się bardziej powszechny. Nie da się ukryć, że prawdziwi fanatycy muzyki, nie wyobrażają sobie życia bez gramofonu i kręcących się w nim płyt.

    

Postanowiliśmy, by też na półki naszego sklepu trafiły płyty winylowe; najbardziej przebojowe tytuły, klasyki gatunku sprzed kilkunastu lat, ale również współcześni artyści, którzy dopieszczają nasze uszy muzyką. Wybór będzie jeszcze większy, głównie dlatego, byście mogli znaleźć coś dla siebie. 
Uwielbiamy dobrą muzykę, muzykę bez ograniczeń, taką, która umila nawet najgorsze, jesienne wieczory i zamienia je w te najlepsze. Od hardrockowego AC/DC po melancholijną polską duszę Zuzanny Jurczak znanej pod pseudonimem artystycznym: Sanah. Mile widziane byłyby wasze sugestie, czego Wam brakuje w naszej gamie płyt winylowych, a postaramy się, by wypełnić te luki, tytułami, których potrzebujecie.

                                                                          

Gramofon? Pamiętajcie, że bez niego, nie byłoby całej reszty.
Często nazywany jest w Polsce jako adapter. Wyewoluował z fonografu i dzięki temu posiada taką samą zasadę działania. Płyta, która się obraca jest nośnikiem informacji, napędzana igłą. Drgania igły przetwarzane są we wkładce na sygnał elektryczny. 
W innych, bardziej nowatorskich rozwiązaniach konstrukcyjnych zamiast igły stosuje się światło lasera. Ta cała technologia daje nam ogrom przyjemności i nie do opisania doznań, wszelakiego rodzaju emocji.

Link do gramofonu: https://audiotop.pl/pl/p/Gramofon-analogowy-Pro-Ject-RPM-10-Carbon/7824
Link do płyt: https://audiotop.pl/pl/c/Plyty-winylowe/191

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium