Producenci
Produkt dnia
Kategorie bloga
Różne typy i zastosowania głośników 0
Różne typy i zastosowania głośników

Wiele z głośników stawia się osobno i łączy przeważnie za pomocą przewodów z danym odtwarzaczem. Tu możemy mówić o wieżach, które najczęściej stoją w naszych domach i służą do słuchania muzyki, ewentualnie radia. Jednak każdy z nas może bez problemu wymienić inne miejsca gdzie takie kolumny, ewentualnie głośniki mogą się znaleźć.

Gdzie montować głośniki?

Przykładem pierwszym z góry są samochody i tak zwane systemy car audio, kiedy to właśnie instalujemy kilka zazwyczaj głośników. Jeszcze innym przypadkiem jest montowanie takiego sprzętu w marketach, przed sklepami w celach reklamowych, ale też pełnią swoistą rolę radiowęzłów. Nie obejdzie się bez głośników na lotniskach, zatem terminalach, stacjach kolejowych. Sale konferencyjne, szkoły, czy choćby stadiony to również miejsca gdzie takie nagłośnienie bywa pomocne. Jednak jeżeli chodzi o nasze domy, to nie mówimy tutaj wyłącznie o głośnikach służących do słuchania muzyki. Niektóre bowiem z nich w kilku egzemplarzach ustawiamy w różnych miejscach, kiedy to mówimy o zestawie, z jakiego korzystamy przy komputerze. Podobnie jest z nagłośnieniem kina domowego, gdzie kolumny głośnikowe są niezbędne. Wówczas to mamy wiele egzemplarzy takiego sprzętu i to w różnych rozmiarach, kształtach i też ustawiamy je w różnych miejscach, aczkolwiek nie dowolnych. Mają one swoje konkretne przeznaczenie, i chodzi o to aby dźwięk rozchodził się w ten sposób, by mógł u widza wywołać jak najlepsze wrażenie. Przykładowo podczas burzy i deszczu w filmie mamy odnieść wrażenie, że takie warunki panują wokół nas z racji chociażby głośników umieszczonych tuż za nami. Wówczas możemy powiedzieć o głośniku centralnym, podłogowym, a nawet sufitowym.

Głośniki sufitowe

Głośniki sufitowe może sobie zainstalować każdy w miarę swoich możliwości. Częściej jednak z takim nagłośnieniem mamy do czynienia we wspomnianych marketach, czy tym bardziej terminalach. Urządzenia te w zależności od przeznaczenia mają różne ceny, ale te najlepsze, nawet w pojedynczych egzemplarzach mogą kosztować nawet kilka tysięcy. Zatem jest to nie lada wydatek, bo przeważnie kupujemy więcej niż tylko jedną kolumnę. Najważniejsze aby przy wyborze głośników poznać ich moc oraz zwrócić uwagę na producenta, a także zorientować się w tym jakiego typu głośniki kupujemy. Są bowiem te nisko-tonowe, średnio-tonowe, wysoko-tonowe. Trzeba też rozgraniczyć pojęcie kolumny i głośnika, gdyż często mylnie używamy tego drugiego określenia, gdy tymczasem głośnik jest częścią kolumny. Oczywiście w przypadku tych instalowanych czy to w suficie, ścianie, podłodze kolumna jest raczej zbędna, ale jakaś obudowa, ochrona instalacji będzie tu niezbędna.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl