Producenci
Produkt dnia
Kategorie bloga

Takiego zestawu u nas jeszcze nie było! Wpadnij do AudioTop!

Takiego zestawu u nas jeszcze nie było! Wpadnij do AudioTop!
Tak idealnego duo u nas dawno nie było. W tym tygodniu dotarły do naszego sklepu rewelacyjne kolumny podłogowe Opera Grand Callas i wzmacniacz lampowy - Unison Research SIMPLY 845. W naszej salce odsłuchowej postanowiliśmy połączyć ze sobą powyższy sprzęt, by każdy, kto nas odwiedzi i będzie zainteresowany, mógł usłyszeć te perfekcyjne włoskie brzmienie. Jesteśmy zespołem, który w branży audio jest już kilka dobrych lat, dlatego możesz liczyć na nasze kompetencje, niezawodne doradztwo, a nawet rzetelny montaż i podłączenie wybranego przez Ciebie zestawu.
Zapraszamy do kontaktu, czy to w formie telefonicznej, czy mailowej. Więcej informacji: kliknij tutaj

 

Coś więcej o kolumnach

Nowy model Grand Callas to trójdrożny głośnik podłogowy, będący następcą poprzedniego modelu o tej samej nazwie. Ta jej nowa wersja została gruntownie przeprojektowana. W rzeczywistości wydajność nowej kolumny Grand Callas jest na tym samym poziomie, co w wypadku naszego klasycznego modelu Tebaldi, zredukowane są jednakże jej wpływ na otoczenie i cena. Oferuje one jednocześnie większą elastyczność, jeśli chodzi o jej ustawienie w pomieszczeniu odsłuchowym.

Ta nisko-zakresowa konstrukcja reflex wykorzystuje dwa 8-calowe głośniki niskotonowe o dużym skoku membrany, 7-calowy głośnik zakresów średnich z wyżarzanego polipropylenu i 1-calowy głośnik wysokotonowy Scanspeak 9700. Dyfuzor jest uzupełniony tylnym systemem promieniowania, który wykorzystuje dwa głośniki wysokotonowe skonfigurowane jako naturalny dipol.

Panel przedni obudowy nowej kolumny Grand Callas został ukształtowany w taki sposób, aby umożliwić odsłuch w jej pobliżu, nawet gdy słuchacz znajduje się zaledwie półtora metra od kolumny. Dzieje się tak dlatego, że Grand Callas jest naprawdę elastyczna i można ją dostosować do różnych potrzeb, na przykład takich, w których czas pogłosu nie jest szczególnie niski. Inną cechą, która przyczynia się do elastyczności tego modelu, jest możliwość modyfikowania reakcji niskich częstotliwości za pomocą prostego przełącznika.

Coś więcej o wzmacniaczu

Stworzenie tego wzmacniacza jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w projektowaniu, dogłębnej znajomości lamp próżniowych oraz naszej pasji i chęci tworzenia unikalnych komponentów audio o wyjątkowej jakości, w których tradycyjne rzemiosło łączy się i płynie integruje z zaawansowaną technologią.

Nowy Simply 845 swoją konstrukcją nawiązuje do flagowego wzmacniacza zintegrowanego, modelu ABSOLUTE 845. SIMPLY 845, podobnie jak ABSOLUTE 845, również wykorzystuje słynne bezpośrednio żarzone triody 845, lampy dobrze znane z niezwykłej trwałości i zapewniające doskonałe właściwości dźwiękowe.

Ogromną zaletą wzmacniaczy zintegrowanych jest posiadanie w jednej obudowie przedwzmacniacza i końcówki mocy. Pozwala to wyeliminować potrzebę stosowania drogich kabli połączeniowych, które nigdy nie są całkowicie neutralne dla odtwarzanego dźwięku. Warto zaznaczyć, że w nowej wersji Simply 845 zmniejszono jego gabaryty poprzez przeniesienie wszystkich pozłacanych złączy wejściowych i wyjściowych nowego typu, na tył wzmacniacza.

Linki do produktów:

* Wzmacniacz: kliknij tutaj
* Kolumny: kliknij tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium