Producenci

Przetwornik cyfrowo-analogowy/DAC R2R - Denafrips Enyo 15th Czarny | RATY 0% | SALA ODSŁUCHOWA POZNAŃ

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: prosimy o kontakt
Cena: 3 999,00 zł 3999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: Denafrips
Kod produktu: 743C-4695C

Opis

Denafrips Enyo 15th Anniversary Edition to high-endowy przetwornik cyfrowo-analogowy na drabince R2R, który jest ulepszoną wersją popularnego modelu Enyo. Na tle poprzednika wyróżnia się obecnością pożądanego wejścia I2S, przeprojektowaną obudową z anodowanego aluminium oraz szeregiem uprawnień, które gwarantują wyższą wydajność oraz lepszą jakość dźwięku. Denafrips Enyo 15th Anniversary Edition jest idealnym rozwiązaniem dla melomanów, którym zależy na brzmieniu wysokiej próby, które jest ekspresyjne i analogowe.

Denafrips Enyo 15th z autorskim DAC R2R
Enyo 15th Anniversary Edition to przetwornik C/A na drabinkach rezystorowych. Wykorzystano w nim bardzo drogie rezystory o wysokiej precyzji, które są dokładnie mierzone i parowane maszynowo, a cały proces nadzorowany jest przez doświadczonych inżynierów. Obwód DAC-a w Enyo 15th jest w pełni zbalansowany - za dekodowanie każdego kanału odpowiadają cztery sieci R2R, na które łącznie składa się aż 480 ręcznie dobranych rezystorów.

Konstrukcja ta gwarantuje niezwykle mały błąd liniowy, wysoką szybkość dekodowania i niski poziom cyfrowego szumu, co przekłada się na minimalne zniekształcenia i ultra ciemne tło. Świetna wydajność umożliwia wsparcie dla plików DSD do aż 1024x oraz PCM do 1536 kHz (na wejściu USB), Enyo 15th ponadto może działać w trybie NOS (Non-oversampling) lub OS (oversampling) oraz przy wybranej filtracji cyfrowej Slow lub Sharp. To wszystko sprawia, że rewelacyjny już model Enyo stał się teraz jeszcze lepszy!

Denafrips Enyo 15th bazuje na zbalansowanej, 24-bitowej drabince R2R, którą wspiera 6-bitowy DSP (Digital Signal Processor), co umożliwia 32-stopniową filtrację FIR. Świetna jakość dźwięku to jednak zasługa nie tylko DAC-a, ale innych autorskich rozwiązań firmy:

  • modularnego kontrolera USB i I2S, który bazuje na procesorze ARM Cortex STM32;
  • wejścia zasilania AC bez filtracji EMI, co umożliwia lepsze strojnie;
  • specjalnego transformatora O-Core 60 VA z ekranem, który jest wykonany przez zespół Denafrips z miedzi o wysokiej czystości;
  • liniowego regulatora zasilania oraz zestawu elektrolitycznych kondensatorów, które zostały wyprodukowane według specyfikacji zespołu Denafrips;
  • FPGA Altera przygotowanej w oparciu o lata doświadczeń zespołu Denafrips w przetwarzaniu danych cyfrowych.

Enyo 15th to wreszcie nowa obudowa z anodowanego aluminium, która dostępna jest w kolorze czarnym lub srebrnym i prezentuje się niezwykle stylowo. Wygodną obsługę przetwornika umożliwiają do tego przyciski umieszczone na przednim panelu, a cztery wejścia (USB, I2S, optyczne i koaksjalne) gwarantują współpracę z wieloma źródłami.

Dane techniczne

Producent Denafrips
Model Enyo 15th
Pobór energii ≤ 20 W
SNR 115 dB
Inne crosstalk: -124dB
Zasilanie AC 100-240 V AC, 50/60Hz
Gwarancja 2 lata
THD+N 0,005%
Pasmo przenoszenia 20 Hz - 70 kHz (- 3 dB)
Waga 3,5 kg
Wymiary 215 (szerokość) x 230 (długość) x 45 mm (wysokość)
Zakres dynamiczny >119dB
Obsługa obsługa DSD (wszystkie wejścia): DSD64 / 2.8224MHz (DoP) obsługa DSD (wejście USB): DSD1024 / 45.1584MHz obsługa PCM (wszystkie wejścia): 24-bit / 44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz obsługa PCM (wejście USB): do 1536 kHz
USB sterowniki USB: licencjonowany Thesycon dla systemu Windows (bez sterowników na macOS i Linux), układ USB: autorski z STM32F446 (zaawansowany MCU na architekturze ARM)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium