Producenci
Produkt dnia
Kategorie bloga

Czas pograć! Jak wybrać odpowiednie słuchawki gamingowe?

Czas pograć! Jak wybrać odpowiednie słuchawki gamingowe?

Słuchawki gamingowe to jedno z najważniejszych akcesoriów komputerowych – tuż obok klawiatury, myszki i monitora. Wybór wysokiej jakości urządzenia pozwoli w pełni oddać się światowi cyfrowej rozrywki. Dobry zestaw audio do gier powinien mieć również wbudowany mikrofon – żeby bezproblemowo komunikować się ze swoimi kompanami podczas wymagających rozgrywek online w e-sportowe produkcje. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak wybrać odpowiednie słuchawki gamingowe. Weźmiemy pod uwagę nie tylko preferencje miłośników gier online typu MMO/RPG, ale także wskażemy idealne modele do rozgrywek single player, gdzie szelest liści, oddawane strzały, czy też dialogi pierwszoplanowych bohaterów liczą się dla tzw. gamingowych audiofili najbardziej. Miłej lektury!

Słuchawki dla gracza – jakie kwestie są najważniejsze?

Jak wybrać najlepsze słuchawki do grania? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na budowę danego akcesorium. Aktualnie dostępne są trzy typy słuchawek, różniące się budową, m.in.:

  • słuchawki dokanałowe – są najbardziej poręczne ze wszystkich dostępnych modeli (wygłuszają otoczenie w sporym stopniu i pozwalają zachować właściwą głębię dźwięków, natomiast słuchanie w nich głośnej muzyki przez długi czas może przyczynić się do problemów ze słuchem);
  • słuchawki nauszne – najczęstszy wybór zarówno graczy tzw. singlówek, jak i zawodowców miłujących się w e-sporcie (zakrywają ucho w całości, a co najważniejsze wygłuszają otoczenie perfekcyjnie – pod tym względem nie ma lepszego wyboru);
  • słuchawki douszne – dosyć słabo izolują dźwięki otoczenia (w porównaniu do pozostałych typów urządzeń), jednak są bardziej poręczne od nausznych.

Gracze bezsprzecznie powinni wybrać nauszne słuchawki bezprzewodowe gamingowe. Są to absolutnie najlepsze słuchawki do grania w MMO/RPG, a także wymagające rozgrywki e-sportowe.

Słuchawki bezprzewodowe gamingowe - Oneodio E910

Decydując się na słuchawki nauszne, które dobrze wytłumiają dźwięki otoczenia i pod warunkiem że gracz siedzi przy biurku (a nie leży z laptopem na łóżku) – ich rozmiar nie stanowi wady. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, warto dodatkowo zapoznać się z trzema podstawowymi rodzajami tego sprzętu, a mianowicie:

  • słuchawki otwarte – zapewniają najlepszą wentylację (dźwięki wydobywające się z tego akcesorium mogą być jednak słyszalne również przez osoby z otoczenia);
  • słuchawki półotwarte – uniwersalny wybór (słuchawki gamingowe Bluetooth półotwarte nie blokują dopływu powietrza, dobrze izolując przy tym dźwięki);
  • słuchawki zamknięte – gwarantują najwyższy stopień izolacji, jednocześnie blokując dopływ powietrza do ucha (przez brak wentylacji wielogodzinna rozgrywka może być nieco mniej wygodna – aby uniknąć dyskomfortu, wystarczy robić przerwy co 45 minut).

Jakie gamerskie słuchawki wybrać? Reasumując powyższe informacje – decyzję warto uzależnić od własnych potrzeb. Zależy Ci na najlepszym wygłuszeniu? Chcesz postawić na dobrą wentylację? A może kompromis pomiędzy tymi dwoma wyróżnikami będzie korzystnym rozwiązaniem?

Słuchawki gamingowe - Havit H2010D

Bezprzewodowe czy przewodowe słuchawki gamingowe

Słuchawki gamingowe Bluetooth można z powodzeniem wykorzystać podczas rozgrywek konsolowych. Łączność przez kabel w tym przypadku byłaby nieco uciążliwa i po prostu tego nie polecamy. Dla PC-towych „wyjadaczy” urządzenia bezprzewodowe również będą „strzałem w dziesiątkę”, pod warunkiem że e-sport to wyłącznie ich rozrywka, a nie praca.

Gamerskie słuchawki bezprzewodowe

Bezprzewodowe modele są bardzo wygodne, ponieważ nie krępują ruchów, natomiast warto wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku słuchawek na Bluetooth mogą występować minimalne opóźnienia (w stosunku obrazu do dźwięku). W większości przypadków nie ma to żadnego znaczenia, natomiast w e-sporcie, gdzie liczy się każda sekunda – lepiej wybrać słuchawki przewodowe.

Słuchawki nauszne z mikrofonem, gamingowe - Takstar Flit Gaming

Najlepsze słuchawki do grania – bezprzewodowe [zestawienie TOP 5]

Poniżej przedstawiamy najlepsze słuchawki do grania ze sklepu internetowego Audiotop.

Zestaw słuchawkowy gamingowy z mikrofonem - Onikuma X10

Gamerskie słuchawki przewodowe

Gamerskie słuchawki bezprzewodowe dzielą się na te, które są wyposażone w złącze USB lub mini jack 3,5 mm oraz modele na USB – oferujące zdecydowanie lepszą jakość dźwięku ze względu na własny układ audio umieszczony w przewodzie (ewentualnie we wtyczce).

Warto wiedzieć!

Słuchawki na USB można z powodzeniem wykorzystać w jednostkach stacjonarnych lub laptopach bez karty graficznej. Gwarantują one również dźwięk przestrzenny.

Jakie są najlepsze słuchawki do grania przewodowe? Istnieje wiele firm produkujących wysokiej jakości sprzęt przewodowy (np. Havit, Motospeed, Onikuma czy też Takstar). Osobiście uważamy jednak, że wygodniejszym rozwiązaniem będą modele Bluetooth – opóźnienia w tym przypadku są niezauważalne i na pewno nie zadecydują o losach rozgrywki (chyba, że jesteś zawodowym graczem e-sportu na najwyższym, światowym poziomie).

Słuchawki nauszne z mikrofonem - Mozos G1000

Najlepsze słuchawki do grania, czyli jakie? – podsumowanie

Najlepsze słuchawki do grania to akcesoria nauszne bezprzewodowe, z modułem Bluetooth. Gwarantują one wyjątkowe doznania dźwiękowe i w zależności od wyboru danego modelu – również akustyczne.

Na rynku istnieją także gamingowe słuchawki douszne – można je z powodzeniem wykorzystać nie tylko podczas rozgrywek, ale również do codziennego oglądania TV czy też regularnego joggingu w celu odprężenia się po wyczerpujących starciach online lub bataliach single player z decydującymi bossami.

Jeśli interesują Cię konkretne akcesoria – odwiedź nasz sklep internetowy Audiotop. Oferujemy nauszne słuchawki gamingowe z mikrofonem bezprzewodowe, jak i akcesoria douszne idealnie sprawdzające się podczas wielogodzinnych rozgrywek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium