Opcje przeglądania
Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Promocje
Odtwarzacz sieciowy strumieniowy - Auralic Aries G2.1
Odtwarzacz sieciowy strumieniowy - Auralic Aries G2.1

19 990,00 zł

Cena regularna: 25 590,00 zł

Najniższa cena: 25 590,00 zł
szt.
Nauszniki, pady wymienne do słuchawek HD662, HD662B, HD662F, HD669 itp.- Superlux EPK662
Nauszniki, pady wymienne do słuchawek HD662, HD662B, HD662F, HD669 itp.- Superlux EPK662

39,99 zł

Cena regularna: 40,00 zł

Najniższa cena: 40,00 zł
szt.
Wkładka gramofonowa - Goldring E1
Wkładka gramofonowa - Goldring E1

279,00 zł

Cena regularna: 339,00 zł

Najniższa cena: 339,00 zł
szt.
Wkładka gramofonowa - Goldring E2
Wkładka gramofonowa - Goldring E2

379,00 zł

Cena regularna: 449,00 zł

Najniższa cena: 449,00 zł
szt.
ProducenciCzujniki bezprzewodowe, przeciwpożarowe i bezpieczeństwa
Doskonałej jakości czujniki inteligentnego domu są niezbędnym elementem do funkcjonowania całej nowoczesnej infrastruktury. Pozwalają zadbać przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort domowników, a producenci oferują szereg rozmaitych sensorów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Bezprzewodowe czujniki, jakie oferujemy na audiotop.pl, monitorują określone parametry takie jak na przykład temperaturę, ruch, ryzyko zalania oraz przesyłają informacje do jednostki centralnej, a urządzenia sterujące wykonują zadane czynności. Tak działa system, który ma za zadanie poprawić jakość życia. W wielu wariantach jest również ważnym zabezpieczeniem. Czujniki inteligentnego domu pozwalają mieć wgląd w szereg różnych aspektów. Pokazują temperaturę panującą wewnątrz oraz na zewnątrz, to czy drzwi i okna są otwarte, alarmują o zalaniu, ryzyku zaczadzenia czy też włamaniu. Oczywiście, aby wszystkie elementy działały efektywnie, należy zintegrować je z systemami sterującymi. I to wówczas można mówić, że ma się smart home.

Dużą popularnością cieszy się na przykład czujnik ruchu, który może uruchamiać automatycznie oświetlenie. To obecnie bardzo często wykorzystywane rozwiązanie. Sprawdzać się będzie także czujnik z kamerą. Jest świetnym zabezpieczeniem przed włamaniem, ale również pozwala sprawdzić, co dzieci robią w czasie naszej nieobecności. Tego typu rozwiązanie jest także wykorzystywane w systemach monitoringu. W wielu wariantach czujniki inteligentny dom zapewniają oszczędność energii elektrycznej. Pozwalają oszacować temperaturę i wilgotność i do tych wskaźników dopasować parametry we wnętrzach – czyli na przykład ogrzewanie. Poza tym oczywiście informują o tym, jakie warunki są na zewnątrz.

Najczęściej jednak bezprzewodowe czujniki są instalowane ze względu na konieczność zadbania o bezpieczeństwo domowników. Tu sprawdzają się sensory ruchu. Po podłączeniu do elementów sterujących system wykona konkretne działanie – włączy światło, uruchomi alarm, wyśle informację do ochrony. Detektory ruchu są także wygodnym rozwiązaniem. Połączone z oświetleniem szczególnie w nocy będą ułatwiać przemieszczenie się po domu. Inne czujniki inteligentny dom będą monitorować możliwe awarie i pomogą ocenić ryzyko zalania, zadymienia, obecności CO (czadu) i innych gazów, a także otwarcia. Można na przykład ustawić, że każde niepożądane otwarcie drzwi lub okna będzie skutkować wysłaniem zawiadomienia na smartfona właściciela lub uruchomi alarm. Zobacz, który czujnik z kamerą lub inny wariant będzie najlepszy do Twojego domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium